Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 22:51

Za plastiki, zniżki na kawę i bilety do kina czy teatru. Recyklomat na Żoliborzu

W ostatnich miesiącach w stolicy ruszył pilotażowy projekt, w ramach którego sprawdzano funkcjonowanie recyklomatów. Maszyny stanęły wówczas na pl. Bankowym i przy ulicy Ząbkowskiej. Urządzenia pojawią się w ciągu kilku miesięcy w różnych częściach Warszawy.

Recyklomaty działające na pl. Bankowym u przy ul. Ząbkowskiej cieszyły się popularnością. W mediach zwłaszcza, poruszano kwestie ich awaryjności. W końcu maszyny zabrano z przestrzeni miejskiej.

„Od momentu uruchomienia maszyn warszawiacy przekazali wiele pomysłów, opinii, a także uwag do pierwszych wersji recyklomatów zainstalowanych w stolicy. Wobec tak dużego zainteresowania pilotażem oraz biorąc pod uwagę wszystkie głosy i komfort użytkowników partnerzy wspólnie podjęli decyzję o zmianie producenta automatów” – poinformowali urzędnicy w oficjalnym komunikacie. Nowe recyklomaty mają być mniej awaryjne i szybciej działać.

Maszyny służą do wymiany plastikowych i szklanych butelek na ECO-punkty, które można wymienić na nagrody. Są to m.in. zniżki na kawę czy bilety do kina lub teatru. Od nowego sezony oferta nagród ma być powiększona.

Gdy ogłoszano program pilotażowy, urzędnicy poinformowali, że docelowo recyklomaty pojawią się w 10 lokalizacjach w Warszawie. Już dziś wiadomo, że jedno z urządzeń będzie ustawione na Żoliborzu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji.  Kiedy? Urzędnicy konkretnej daty nie podają. Czas jaki przewidywany jest na ustawienie urządzenia to 2 lub 3 miesiące.

Poniżej planowane miejsca instalacji recyklomatów:

pl. Mirowski, od strony parku Mirowskiego, przy Hali Gwardii,

ul. Boleść/ul. Rybaki*, od strony parkingu,

al. KEN, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów,

ul. Kamionkowska, przy Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe,

pl. Narutowicza, przy budynku dyspozytorni Tramwajów Warszawskich,

ul. Jarzębskiego, przy Urzędzie Dzielnicy Bielany,

ul. Potocka 1, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji,

ul. Strumykowa 21, przy Białołęckim Ośrodku Sportu,

ul. Jagiellońska 47i, przy garażu wielopoziomowym,

 ul. Rzymowskiego 32*, przy Domu Kultury Kadr.

* Lokalizacja w trakcie potwierdzania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 27 km/h