Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 23:56
Reklama

Jak zadbać o smukłą sylwetkę?

Masz dość rutyny treningowej, nie możesz odnaleźć się w przerzucaniu ciężarów albo czujesz, że fitness to nie jest tym czego oczekujesz? Świetną alternatywą jest taniec. Jego nauka wpływa pozytywnie na mózg, ale przede wszystkim wzmacnia i wysmukla całe ciało.

W dobie kultu ciała, wydawać się może, że o formę można jedynie zadbać ćwicząc na siłowni lub na zajęciach fitness. Nic bardziej mylnego. Jest mnóstwo innych sposobów o różnym stopniu efektywności. Jedną z najlepszych metod na wymarzoną sylwetkę i zdrowe ciało jest taniec. O jego skuteczności przekonują instruktorzy żoliborskiego Studia Tańca Spin, gdzie odbywają się specjalnie sprofilowane kursy tańca dla pań oraz par.

Dlaczego taniec jest skuteczny?

Zajęcia taneczne to dynamiczny i wymagający trening dla mięśni całego ciała. Regularny taniec wysmukla i wzmacnia poszczególne partie mięśni. Pozwala spalić tkankę tłuszczową zgromadzoną w rejonie ramion i nóg. Co ważne, tańcząc zyskamy nie tylko smukłe, ale i zdrowe ciało. Taniec jest formą treningu aerobowego zwiększającego częstotliwość pracy serca i przyspieszającego krążenie. Co to oznacza? Za sprawą tego rodzaju treningów serce wolniej się zużywa i jest mniej podatne na choroby zaś narządy są lepiej dotlenione. Nasze ciało staje się wtedy silniejsze i wydajniejsze.

Ideałem jest ciało zdrowe i piękne, ale zarazem też uważne i świadome

Taniec, po za wpływem na poprawę wydajności naszego organizmu, zwiększa jego elastyczność. Niektóre style taneczne, wymagają dynamicznych ruchów samymi biodrami, ramionami czy wyginania się. Tańcząc możemy poprawić postawę naszego ciała i ograniczyć garbienie. Regularne ćwiczenie tańca rozwija sprawność i świadomość ciała, co jest niezwykle ważne w komunikacji z drugim człowiekiem. Porozumiewamy się za pomocą słów, ale dużą część odebranego komunikatu stanowi mowa niewerbalna.

Dodatkowo, każdy rodzaj tańca wyrabia koordynację, ponieważ już sama nauka kroków wymaga dobrej synchronizacji ruchów i dostosowania ich do tempa muzyki. Co więcej, badania doktora Perta Jansena z uniwersytetu w Regensburgu dowiodły, że taniec ma pozytywny wpływ na nasze zdolności umysłowe, z naciskiem na wyobraźnię przestrzenną. Sam taniec może być też czystą zabawą. Dzięki temu, wykonując ruchy w rytm muzyki, zapominamy o całym wysiłku i tracimy rachubę czasu. W ten sposób relaksuje się nie tylko ciało, ale i umysł.

Ruch i muzyka to produkcja endorfin

Jako ćwiczenie, taniec pobudza organizm. Ma odchudzić, poprawić kondycję, zwiększyć świadomość ciała, wymodelować sylwetkę, ale też poprawić samopoczucie. Okazuję się, że ma również zbawienny wpływ na nastrój i kondycje psychiczną zwiększając produkcję endorfin, a te z kolei działają kojąco, przeciwbólowo i poprawiają humor.

Taniec może sprawić, że nasz dzień nagle stanie się o wiele lepszy. Spojrzenie, ruch bioder, ramion, pełne gracji kroki - wszystko to sprawia, że wraz z muzyką można poczuć się wulkanem seksu i namiętności. Wykonując zmysłowe układy choreograficzne, zwłaszcza tańców latynoamerykańskich, kobiety odnajdują w sobie ukryte pokłady kobiecości. Dzięki temu sama nauka tańca w rytmie ognistej i pełnej temperamentu muzyki latynoamerykańskiej staje się przyjemniejsza.

Jako trening, według tancerzy żoliborskiego Studia Tańca Spin najlepiej sprawdza się nauka choreografii w oparciu o najciekawsze elementy tańców takich jak bachata: cha-cha, rumba, samba, jive, salsa, bachata, rock'n'roll, mambo i marengue. Idealnie sprofilowanymi zajęciami dla Pań, które chcą zadbać o swoją formę, poczuć się kobieco i spędzić jednocześnie wolny czas na zabawie, są obywające się w Studiu Tańca Spin zajęcia latino solo i ladies latino.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h