Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 grudnia 2023 10:08

Dopełnia się metamorfoza alei Wojska Polskiego

Obecnie trwa remont chodników wzdłuż alei, a także realizacja jednego ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy będą mieli nowe ławki wzdłuż alei spacerowej i kosze.

Trwają zaawansowane prace wzdłuż alei Wojska Polskiego. Trotuar na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do pl. Inwalidów, po obu stronach ulicy, zostanie wymieniony na nowy, z płyt betonowych. Do budowy chodnika wykorzystywane są specjalne betonowe płyty, które posiadają właściwości antysmogowe. To nie jedyne zastosowanie, które ma przyczynić się do lepszego stanu przyrody.

„Wiecie lub nie, ale bardzo istotnym problemem dla miejskiej zieleni są kolizje z infrastrukturą - chodnikami. Korzenie przerastają je, wypiętrzają płyty, konieczne są remonty, bo robi się niebezpiecznie. Potem dochodzi do sytuacji blokowania inwestycji ze względu na brak możliwości usuwania korzeni lub... usuwania korzeni cichaczem, co skutkuje wypadaniem drzew w dalszej perspektywie czasu” – czytamy w poście na profilu facebookowym Zielonego Żoliborza prowadzonym przez dzielnicowego ogrodnika, który w przypadku realizacji inwestycji w alei Wojska Polskiego docenia współpracę z Zarządem Dróg Miejskich.

W celu jak najmniejszej ingerencji w bryłę korzeniową podniesiono chodnik w miejscach, gdzie przebiegają korzenie. Zamiast krawężników wkopywanych zazwyczaj głęboko w ziemię zastosowano stalowe listwy.

Długo wyczekiwana realizacja projektu z budżetu obywatelskiego

Równocześnie ZDM realizuje projekt wybrany przez mieszkańców w budżecie obywatelskim. Chodzi o aleję spacerową między jezdniami. Będzie ona wykonana z nawierzchni mineralnej. Aleja zyska 21 ławek i koszy na śmieci. Na jej przecięciu z poprzecznymi uliczkami powstaną przejścia dla pieszych. Prace w al. Wojska Polskiego powinny zakończyć się w najbliższych tygodniach.

Jest to już ostatni etap prac związanych z modernizacją alei. W ubiegłych latach ulica zyskała nową nawierzchnię jezdni. Pojawiły się też nowe latarnie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 11 km/h