Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:38

Spice Challenge, spotkanie z pełnomocniczką ds. kobiet i czytanie bajek na plaży, a może wycieczka po Żoliborzu?

Sobota na Żoliborzu zapowiada się bardzo intensywnie! To świetna okazja by aktywnie wykorzystać wakacyjny weekend.

Wyprzedaż Garażowa

Na Żoliborzu trwa cykl wyprzedaży garażowych. To idealna okazja by znaleźć coś wyszukanego przy niewielkim nakładzie finansowym. Jest to też możliwość do pozbycia się rzeczy, które nie są obecnie używane. Ubrania, zabawki, książki, płyty czy rękodzieła i przedmioty, którym można dać drugie życie – to wszystko będzie można znaleźć podczas żoliborskiej garażówki.

3 sierpnia (sobota), godz. 12.00-16.00
Parking wokół Urzędu Dzielnicy Żoliborz

Żoliborz jak Beverly Hills

– Reżyser Radosław Piwowarski twierdzi, że Żoliborz to dzielnica wyjątkowa, a odsetek mieszkających tam artystów jest największy w kraju. I pod tym względem dorównuje Los Angeles. Bywali tu nawet Roman Polański i Meryl Streep, a mieszkali m.in. Kalina Jędrusik czy Janusz Morgenstern – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Sobota będzie kolejną okazją by poznać lepiej Żoliborz. Tym razem będzie można dowiedzieć się, który dom najczęściej podziwiają studenci architektury albo dlaczego kościół św. Stanisława Kostki stoi tyłem do ulicy i czy kradzież roweru może pomóc w zdobyciu serca kobiety? Spacer przewidziano na 90 minut, a po Żoliborzu oprowadzi Was warszawski przewodnik Łukasz Kulej.

3 sierpnia, (sobota), godz. 11:00
Zbiórka –  Pl. Grunwaldzki przy Pomniku Czynu Zbrojnego Polonii Amerykański

Do biegu, gotowi, start, czyli żoliborski Parkrun!

Nie straszne Wam średnie dystanse? Już w sobotę o godz. 9:00 na Kępie Potockiej startuje kolejny Parkrun. Biegacze pokonają 5-kilometrową trasę, która prowadzi alejkami parkowymi o różnej nawierzchni. Dystans jest precyzyjnie odmierzony i atestowany. Organizatorzy stawiają na ochronę środowiska, więc proszą uczestników, by na start porannego biegu dotarli pieszo, na rowerze, biegnąc lub korzystając z komunikacji miejskiej. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie ParkRun.

3 sierpnia (sobota), godz. 9:00
Kępa Potocka

Plaża nie tylko do leżenia

Czytanie bajek na plaży Żoliborz to atrakcja dla najmłodszych. W każdą wakacyjną sobotę, o godz. 16.00 dzieci słuchają fragmentów Warszawskich Legend, opowieści i bajek. Historie nawiązują do przestrzeni stolicy, m.in. Starego Miasta, Nowego Miasta, Traktu Królewskiego i Wisły, skwerów Wilanowa oraz Marymontu.

3 sierpnia (sobota), godz. 16:00
Plaża Żoliborz

Spotkania z Pełnomocniczką ds. kobiet

Warszawianki mają okazję spotkać się z pełnomocniczką ds. kobiet. W pięknym otoczeniu piaszczystej plaży, leniwie płynącej Wisły i odprężającej zieleni można wziąć udział w dyskusji i zgłosić pomysły na poprawę kobiet w Warszawie. - Możecie zgłaszać swoje propozycje zarówno w zakresie podnoszenia standardów usług medycznych, profilaktyki i promocji bezpieczeństwa oraz dostępu do edukacji seksualnej jak i promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej kobiet oraz równouprawnienia kobiet we wszystkich dziedzinach życia. Z mężczyznami też rozmawiamy o kobietach - podkreśla Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, która od 1 lipca w stołecznym ratuszu pełni funkcję pełnomocniczki ds. kobiet.

3 sierpnia (sobota), godz. 15:15
Plaża Żoliborz

Kino plenerowe

Filmowa stolica lata na stałe wpisała się w kalendarz stolicy. Podczas sobotniego seansu zaprezentowany będzie film Carte Blanche. W głównej roli zobaczymy Andrzeja Chyrę wcielającego się w rolę nauczyciela przygotowującego swoich uczniów do matury. Informacja o powolnej utracie wzroku jest punktem zwrotnym w życiu lubianego i cenionego pedagoga. Postanawia jednak ukryć postępującą chorobę i jego celem staję się doprowadzenie swojej klasy do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Filmy dostępne są z audiodeskrypcją (słuchawki) oraz możliwością wyboru wersji dźwiękowej.

3 sierpnia (sobota), godz. 21:00
Kępa Potocka

Ostre wyzwanie na Targu Śniadaniowym

Targ co weekend nabiera innego oblicza. W sobotę, wydarzenie będzie poświęcone meksykańskim przysmakom. Oprócz kulinarnej podróży organizatorzy przygotowali wyzwanie dla amatorów ostrego jedzenia. Kolejny raz zapraszamy Was do udziału w konkursie "Spice Challange" podczas Weekendu Meksykańskiego! Zeszłoroczny konkurs zakończony został na poziomie siódmym - Carolina Riper. Do finału przeszły 3 osoby, które zajęły to samo pierwsze miejsce – informują organizatorzy. Każda runda to jedna papryczka. Warunkiem przejścia do kolejnego etapu jest kompletne zjedzenie poprzedniej papryki, łącznie z pestkami. Dla każdego uczestnika przewidziana jest dowolna ilość mleka i oleju do popicia. Zgłoszenia - wszystkich chcących mieć pewność uczestnictwa proszeni są o zgłoszenie (Imię, Nazwisko) na adres mailowy [email protected] z dopiskiem SPICE CHALLENGE.

3 sierpnia (sobota)
Aleja Wojska Polskiego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 5°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h