Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 05:55

Połamane drzewa i latające elementy dachu. Nawałnica przeszła przez Żoliborz

Zniszczone samochody, połamane drzewa i latające belki, a także papa – to efekt popołudniowej ulewy, która przeszła nad stolicą. Skutki widoczne są przy ulicy Broniewskiego i Elbląskiej.

Krótka, ale intensywna burza przeszła m.in. nad Żoliborzem. Wiało w porywach do 100 km/h. Z dachu jednego z bloków przy ulicy Elbląskiej, na skutek silnych podmuchów, na zaparkowane samochody spadła papa z wystającymi gwoździami i metalowymi listwami, drewniane belki oraz rynny. W stojących samochodach zbiły się szyby. Kawałek papy był na tyle duży, że w całości przykrył jeden z samochodów.

Z kolei przy ulicy Broniewskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Rudnickiego drzewo spadło na stragan. Skutki zniszczeń są nieco większe. Ucierpiały również barierki przy przystanku tramwajowym. W innej części ulicy Broniewskiego duże drzewo spadło na stojące w pobliżu samochody.

Połamanych drzew jest o wiele więcej. Do służb cały czas napływają zgłoszenia. Miejscami występują również podtopienia. Do końca dnia obowiązuje alert burzowy dla całego województwa wydany przez Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. "Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 do 50 l/mkw., lokalnie do 60 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami pojawi się grad" - informują.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ