Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 00:36
Reklama

Nowy sprzęt w pracowniach oraz kursy dla uczniów i nauczycieli. Ponad 3,6 mln zł dla warszawskich szkół zawodowych

Stołeczne szkoły zawodowe otrzymają wsparcie o wartości ponad 3,6 mln złotych. Wśród beneficjentów znalazło się Technikum Elektroniczne nr 3 im. Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel”. To szansa na nowy sprzęt w pracowniach, kursy i szkolenia dla uczniów oraz nauczycieli.

Na Mazowszu działa ponad 300 szkół zawodowych i branżowych. Uczy się w nich około 30 tys. uczniów. Samorząd województwa mazowieckiego w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” przekaże ponad 3,6 mln zł. Średnio 335 tys. zł otrzyma każda z wskazanych placówek.

Pieniądze trafią m.in. do Technikum Fototechnicznego oraz Branżowej Szkoły Fototechnicznej I stopnia w Zespole Szkół Fototechnicznych, Technikum Elektronicznego nr 3 im. Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel” w Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych czy Technikum nr 9 Lotniczego im. Bohaterów Narwiku.

– Mazowsze dynamicznie się rozwija, a nasz rynek pracy potrzebuje młodych specjalistów. Ważne, by mieli oni nie tylko dużą wiedzę, ale też zdobyli praktyczne doświadczenie. Dlatego jestem przekonana, że udział w takich programach znacznie zwiększa szanse uczniów na przyszłe atrakcyjne zatrudnienie – powiedziała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Ważnym elementem projektu jest współpraca z firmami przy organizacji staży. Dzięki temu uczniowie szkół zawodowych mogą zdobyć praktyczne doświadczenie, tak istotne dla ich przyszłych pracodawców. W programie przewidziano miejsca dla 500 stażystów z Warszawy.

Skorzystać mają nauczyciele

Jak podkreślono program podchodzi do rozwoju uczniów w sposób kompleksowy. Pieniądze mają być przeznaczone zarówno na sprzęt do pracowni, jak i kursy doszkalające czy spotkania w ramach doradztwa zawodowego. Skorzystać z dodatkowych środków mają również nauczyciele rozwijając swoje umiejętności choćby przez udział w studiach podyplomowych.

- W 45 technikach i 25 branżowych  szkołach  I stopnia kształcimy dobrze i skutecznie. Wielu absolwentów techników z sukcesem podejmuje studia. Uczniowie coraz chętniej wybierają ścieżkę kształcenia bliższą rynkowi pracy,  wykorzystując potencjał  społeczno-gospodarczy stolicy.  A Warszawski System Doradztwa Zawodowego na którego rozwój pozyskaliśmy ponad  8 milionów złotych pomaga im w podejmowaniu trudnych i niezwykle ważnych decyzji edukacyjno-zawodowych. Takie projekty jak „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” pomaga nam kształcić coraz lepiej. Od roku 2007 warszawski samorząd pozyskał ponad 25 milionów złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego, realizując 11 projektów  dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego – dodaje Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h