Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 00:18
Reklama

Wysypujące się śmieci i nowe zasady odbioru. „Do końca weekendu problemy powinny ustać”

W raz z lipcem weszły w życie nowe umowy na odbiór śmieci. W wielu dzielnicach wiąże się to z chaosem, pełnymi pojemnikami i kontenerami, z których śmieci wręcz przesypują się. Miasto przyznaje, że problem jest i zapewnia, że zdyscyplinowało nowych operatorów do szybszego reagowania. 

Umowy z nowymi operatorami będą obowiązywały przez trzy lata. Wraz z wejściem ich w życie mieszkańcy Targówka i Białołęki skarżą się na problemy, do tego grona zaliczają się również Żoliborzanie. „Na Przasnyskiej góra śmieci ma 3 metry, fetor straszny” – skarży się jeden z czytelników. „Rano dostawili wielgachny niebieski kontener. (…) Już jest KIPIĄCY. Obok stoi "wagonik" - również kipi. Za dobrze to się nie zaczyna” – wtóruje mieszkanka Żoliborza.

"Tak wygląda śmietnik na Przasnyskiej. Od poniedziałku nikt nie przyjechał po śmieci" - pisał nasz czytelnik dołączając zdjęcie 

Mieszkańcy wskazują również na brak harmonogramu wywozu śmieci na stronie urzędu miasta jak i nowej firmy odpowiadającej od 1 lipca za wywóz śmieci. Jak sprawdziliśmy, informacja na temat harmonogramu na stronie internetowej miasta jest jednak nie wszystkich ulic.

„Mamy kilka problemów z odbiorem śmieci”

Podczas środowej konferencji, dotyczącej strategii adaptacji Warszawy do zmian klimatu, Rafał Trzaskowski potwierdził, że problem z odbiorem śmieci istnieje i jest on związany z przejęciem obowiązków przez nowe firmy. - zdyscyplinowałem MPO i również poprosiłem o dużo szybsze i bardziej efektywne działanie nowych firm i uzyskałem zapewnienie, że do końca weekendu te problemy powinny ustać – poinformował Trzaskowski.

Urzędnicy przypominają o korzystaniu z Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 w razie jakichkolwiek nieprawidłowości dotyczących jakości usług firmy odbierającej odpady. Na podstawie wysłanych zgłoszeń miasto widzi skalę problemu. - Rzeczywiście w kilku dzielnicach oraz punktowo w innych mamy kilka problemów z odbiorem śmieci, ale będziemy sobie z tym radzić. Wynika ze zmian firm. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu tych problemów nie będzie albo będą one absolutnie sporadyczne – mówił prezydent stolicy.


Tak-wygląda-śmietnik-na-Przasnyskiej-od-poniedziałku-nit-nie-przyjechał-po-śmieci
Tak-wygląda-śmietnik-na-Przasnyskiej-od-poniedziałku-nit-nie-przyjechał-po-śmieci


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 15 km/h