Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:52

"Pociecha rzeczy okrągłych" w Najlepszej Księgarni

W Najlepszej Księgarni odbędzie się we wtorek, 9 lipca o godzinie 19:00 spotkanie poświęcone zbiorowi opowiadań Clemensa J. Setza "Pociecha rzeczy okrągłych". Gościem będzie Adam Lipszyc - autor posłowia.
"Pociecha rzeczy okrągłych" w Najlepszej Księgarni

Źródło: Najlepsza Księgarnia

W tym artykule przeczytasz o:

  • spotkaniu z Adamem Lipszycem
  • książce "Pociecha rzeczy okrągłych"
  • austriackim pisarzu Clemensie J. Setzu

Spotkanie dotyczyć będzie niezwykle oryginalnego zbioru opowiadań austriackiego autora Clemensa J. Setza. O książce "Pociecha rzeczy okrągłych" opowie Adam Lipszyc - autor posłowia. Rozmowę poprowadzi Anna Karczewska. W spotkaniu można będzie uczestniczyć w księgarni przy ulicy Cieszkowskiego 1/3 oraz online na Facebooku. W trakcie spotkania będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie. Wstęp wolny! W trakcie wydarzenia będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.

O książce

"Pisarz, któremu odwołano lot, wraca do domu, by się przekonać, że pod jego nieobecność żona przeobraziła mieszkanie w lazaret.
Woźny, który zakochuje się w niewidomej kobiecie, z konsternacją odkrywa sprośne napisy na ścianach jej lokum.
Neurotyczny malarz cierpi na fobię męskich i damskich pach, bo nocą widzi, jak wychodzą z nich stworzenia o głowach wielkości kciuka…
To tylko kilka przykładów tego, z czym zmagają się postaci w opowiadaniach Clemensa J. Setza."

O autorze

"Urodził się w roku 1982 w Grazu, mieszka w Wiedniu. Wyróżniono go wieloma nagrodami, w tym prestiżową nagrodą imienia Georga Büchnera, którą zdobyli w przeszłości m.in. Max Frisch, Ingeborg Bachmann, Thomas Bernhard czy Elfriede Jelinek. Ta ostatnia uważa Setza za najwybitniejszego żyjącego pisarza Austrii.
Jest twórcą wszechstronnym, ma na swoim koncie sześć powieści, trzy tomy opowiadań, ale także sztuki teatralne, eseje i wiersze. Zasłynął powieściami Die Frequenzen (2009) oraz Indigo (2012), choć wielu krytyków twierdzi, że jego talent najpełniej objawia się w opowiadaniach.
Pasjonujący się nowymi technologiami i sztucznymi językami, Setz szuka inspiracji m.in. w romantycznej tradycji grozy i groteski oraz klasyce science-fiction z Philipem K. Dickiem na czele. Krytyka zestawia jego utwory z dziełami Franza Kafki, Roberta Walsera, Petera Handkego, Edgara Allana Poe, Davida Fostera Wallace’a czy Stephena Kinga."


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h