Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 01:25

Przedszkola smogoodporne

W związku z tym, że w Warszawie od dłuższego czasu mamy spory problem ze złą jakością powietrza, walka ze wszechobecnym smogiem jest bardzo trudna, a według badań najbardziej na jego trujące właściwości narażone są dzieci i osoby starsze. Stowarzyszenie Nowy Żoliborz postanowiło zadbać o interes tych, którym trudno jest to zrobić samodzielnie, czyli o dzieci. Jeszcze w ubiegłym roku wystąpiło do Zarządu Dzielnicy Żoliborz z petycją o wyposażenie placówek oświatowych na Żoliborzu w oczyszczacze powietrza. Pod petycją podpisało się blisko 150 osób.   Poniżej treść petycji.   Pan Krzysztof Bugla Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Miasta Stołecznego Warszawy
  1. Słowackiego 6/8
01-627 Warszawa   Szanowny Panie Burmistrzu, W związku z fatalnym stanem powietrza w całej Warszawie, zwracam się do Pana z prośbą  w imieniu tej części społeczeństwa, której bardzo ciężko zadbać o zdrowie bez pomocy dorosłych, w imieniu dzieci. Od dłuższego czasu możemy zaobserwować duże pogorszenie jakości powietrza, co ma ogromny wpływ na zdrowie, zwłaszcza dzieci. Zwłaszcza te najmłodsze od dłuższego czasu nie mogą wychodzić na dwór, a i w salach przedszkolnych/szkolnych powietrze pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym, w imieniu Stowarzyszenia Nowy Żoliborz, zwracam się do Pana z ogromną prośbą o zakup oczyszczaczy powietrza do wszystkich placówek oświatowych na terenie dzielnicy Żoliborz. Urządzenia filtrujące powinny mieć funkcję eliminowania szkodliwych pyłów.   Mateusz Durlik Prezes Zarządu Stowarzyszenie Nowy Żoliborz   Burmistrz Dzielnicy Żoliborz, Pan Krzysztof Bugla, potwierdził, że jakość powietrza jest poważnym problemem i oczywiście przychylają się do petycji i już od tego roku zaczną wyposażać placówki oświatowe w oczyszczacze. Poniżej lista przedszkoli, które otrzymają oczyszczacze w najbliższym czasie.
  1. Przedszkole nr 433, ul. Rydygiera 8
  2. Przedszkole nr 87, ul. Broniewskiego 9D
  3. Przedszkole nr 197, ul. Popiełuszki 3A
  4. Przedszkole nr 212, ul. Rudnickiego 2
  Informację o zarezerwowaniu środków na ten cel potwierdził również naczelnik wydziału oświaty dla Dzielnicy Żoliborz, Pan Artur Nawrot.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h