Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 15:20

Nowa dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 396

Komisja konkursowa wybrała nową dyrektorkę szkoły podstawowej nr 396 przy ul. Anny German 5a. Dyrekcję obejmie Anna Krakowska.
Nowa dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 396

Źródło: SP 396

W tym artykule przeczytasz o:

  • rozstrzygnięciu konkursu na dyrektora SP 396
  • doświadczeniu nowej dyrektorki szkoły

Komisja konkursowa wybrała nową dyrektorkę szkoły podstawowej nr 396 przy ul. Anny German 5a. Dyrekcję obejmie Anna Krakowska - nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym, która pełniła funkcje dyrektorki w innych szkołach o podobnej wielkości. - Pani Dyrektor posiada 11-letnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami oświatowymi oraz wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego. Obecnie trwają uzgodnienia z Dzielnicą odnośnie daty rozpoczęcia kadencji. Prosimy o cierpliwość i otwartość wobec nowej Pani Dyrektor. Jesteśmy przekonani, że jej doświadczenie i profesjonalne podejście pozwolą skutecznie zarządzać naszą placówką - czytamy w skierowanym do rodziców uczniów oświadczeniu szkoły. 

Przypomnijmy, że szkoła ogłosiła konkurs na stanowisko nowej dyrektorki po rezygnacji poprzedniej - Anety Graczyk na początku kwietnia. Miejmy nadzieję, że nowa dyrektorka spełni oczekiwania stawiane przed jedną z największych inwestycji oświatowych w Warszawie, oddanej do użytku przed dwoma laty, a przewidzianej dla 800 uczniów. - Chciałabym, aby szkoła realizowała to, co kiedyś powiedział Albert Einstein - "Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek" - mówiła Anna Krakowska obejmując przed dziesięciu laty stanowisko dyrektora szkoły na Białołęce. - Ważną kwestią jest to, aby szkoła była mądra, przyjazna i bezpieczna, nie tylko tą mądrością, którą zdobywają uczniowie, ale również efektywnością zarządzania - aby zadowoleni byli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Ta placówka ma być przyjazna nie tylko dla dzieci, lecz także dla ich opiekunów - dodawała. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie w Szkole Podstawowej nr 396. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Krytyczny Sąsiad 18.05.2024 14:24
Roszczeniowo awanturnicza postawa grupy rodziców powoduje, że kolejni już dyrektorzy, po krótkiej współpracy nie chcą się dalej użerać z nimi i zmieniają pracę. Tym bardziej, że dyrektorów z uprawnieniami w Warszawie brakuje. Grupa rodziców się awanturuje a reszta milczy jakby to ich nie obchodziło. Jeśli to się nie zmieni, to najlepiej byłoby zmienić przeznaczenie tego budynku i przenieść tam kupców z Marywilskiej. A dla roszczeniowych rodziców pozostawić świetne prywatne szkoły, w których będą sobie mogli kupić co tylko będą chcieli.

PRZECZYTAJ