Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 00:23

Mistrzowie parkowania #25

25. edycja mistrzów parkowania przedstawia kolejne kuriozalne przykłady patologicznego parkowania na Żoliborzu. W tej edycji pokazujemy przykłady braku wyobraźni i empatii po stronie kierowców, którzy nie wiedzą do czego służy chodnik czy trawnik, ale także co oznacza znak B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach).
Mistrzowie parkowania #25
Pojazd Metra Warszawskiego blokujący cały chodnik przy ul. Słowackiego

Autor: Wiktor Zając

W 25. edycji mistrzów parkowania prezentujemy kolejne wykroczenia mistrzów parkowania. Niektóre z nich są w miejscach, gdzie widać notoryczne łamanie przepisów, w tym niszczenie zieleni czy parkowanie na chodnikach. Przykłady patologicznego parkowania tradycyjnie spotkaliśmy na ul. Przasnyskiej, gdzie nie brakowało wolnych miejsc do parkowania. Mimo to blokowano zastawiano chodniki czy niszczono zieleń. Inni parkowali za znakiem B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). 

Niszczenie zieleni. Mandat: do 1000 zł – KW Art. 144. 1.
Zastawienie chodnika (mniej niż 1,5 m). Mandat: 100 zł – PoRD Art. 47. 1.
Korzystanie niezgodnie z przeznaczeniem (np. parkowanie na zieleni lub sug. przejściu dla pieszych). Mandat: do 3000 zł – PoRD Art. 45. 1.4.
 

Częstym niezrozumiałym działaniem jest parkowanie na kopercie dla niepełnosprawnych, która ma określone wymiary, a kierowcy mimo to nie są w stanie zaparkować na niej w taki sposób, aby nie utrudniać ruchu chociażby pieszym. Na Osiedlu Zatrasie samochód zastawia 1/3 1,5 metrowego chodnika utrudniając swobodne poruszanie. Innym przykładem jest zastawianie wąskiego chodnika na ul. Przasnyskiej w obrębie nieczynnego przystanku autobusowego. 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h