Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 13:21

Warszawski Tydzień Międzypokoleniowy

Sąsiedzka wymiana roślin, meeting planszówkowy, spotkanie rękodzielników, warsztaty genealogiczne i bajkopisarskie, śniadanie międzypokoleniowe, speed friending – to tylko część z ponad stu dwudziestu wydarzeń w ramach tegorocznego Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego. Festiwal wpisuje się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej przypadającego na 29 kwietnia.
  • Źródło: UM Warszawa
Warszawski Tydzień Międzypokoleniowy

Źródło: freepik

W tym artykule przeczytasz o:

  • tygodniu międzypokoleniowym
  • idei i specjalnych wydarzeniach
  • obchodach Dnia Solidarności Międzypokoleniowej

W tym roku w warszawskich instytucjach, którym bliska jest idea integracji międzypokoleniowej, od 24 do 30 kwietnia odbędzie się ponad 120 wydarzeń skierowanych do osób z różnych grup wiekowych. Hasło tegorocznej edycji to „Każdy wiek może być złoty”.

W muzeach, domach kultury, bibliotekach oraz w Centrach Aktywności Międzypokoleniowej będą organizowane warsztaty, koncerty, spacery, spotkania i wykłady. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny.

– Bardzo się cieszę, że już po raz czwarty ogłaszamy Warszawski Tydzień Międzypokoleniowy. Wydarzenia będą odbywać się w ponad 40 miejscach, gdzie będzie można uczestniczyć w różnych zajęciach np. dyskusjach, warsztatach i koncertach – mówiła Joanna Dolińska-Dobek, dyrektorka Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie. – Zaplanowaliśmy te wszystkie aktywności, bo chcemy działać przeciwko dyskryminacji ze względu na wiek i umożliwiać spotkania międzypokoleniowe – dodała dyrektorka Dolińska-Dobek.

W programie Tygodnia Międzypokoleniowego znalazło się wiele niecodziennych propozycji. W nowo otwartym CAM-ie na Białołęce odbędzie się wymiana książek, gier planszowych i puzzli, w bibliotece nr 65 zajęcia z tworzenia obrazów strukturalnych z użyciem gipsu, a także wymienialnia przepisów kulinarnych. Z kolei w Muzeum Warszawy będzie można wziąć udział w warsztatach bajkopisarskich i graficznych, a w CAM-ie Nowolipie zaplanowano międzypokoleniowy turniej darta, trening funkcji poznawczych oraz tzw. speed friending, który będzie okazją do poznania nowych osób. Spotkania i wydarzenia w ramach Tygodnia Międzypokoleniowego zaplanowane są także na Bielanach i Żoliborzu 

Tydzień Międzypokoleniowy wpisuje się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej przypadającego na 29 kwietnia. Został ustanowiony w 2011 roku przez Komisję Europejską, żeby przypominać o tym, jak ważne jest łączenie pokoleń oraz wzajemna wymiana wiedzy, doświadczeń i poglądów między pokoleniami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 11 km/h