Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 20:45

Strajk nauczycieli na Żoliborzu. „Przyjmujemy jako założenie ten najczarniejszy scenariusz”

Jak poinformował ratusz skala strajku jest ogromna. Może ona dotyczyć ponad 200 tys. dzieci w same Warszawie. - Jest coraz większe napięcie wśród rodziców – mówi Renata Kaznowska wiceprezydent Warszawy. W stolicy strajk obejmie 321 z 376 szkół i zespołów szkół. Na 352 przedszkola 158 będzie zamkniętych, bo dyrektor przedszkola nie będzie w stanie zapewnić nawet zajęć opiekuńczych. W przypadku szkół, ratusz przewiduje trzy scenariusze. W części z nich odbędą się zajęcia, to m.in. 30 szkół podstawowych, 9 liceów, 13 zespołów szkół. W stolicy są placówki, które strajkują, ale zadeklarowały zapewnienie przynajmniej części zajęć opiekuńczych. Wszystko dzięki wolontariuszom, którzy zgłosili się do pomocy.  – Kolejny scenariusz jest taki, że szkoła strajkuje i jest zamknięta. To aż 145 szkół, które zadeklarowały, że nawet częściowo nie są w stanie zorganizować zajęć – mówiła wczoraj wiceprezydent Kaznowska. Przykładem na Żoliborzu jest  Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana, gdzie do strajku zamierza dołączyć całe grono pedagogiczne. – Dopiero 8 kwietnia rano będziemy mieli 100-procentową pewność, które placówki przystąpiły do strajku, które nie, czyli w dniu, kiedy pracownicy podpiszą się na listach strajkowych – zaznaczyła Kaznowska.

Które placówki na Żoliborzu mogą być zamknięte 8 kwietnia?

Przygotowaliśmy listę szkół i przedszkoli, które w najbliższy poniedziałek mogą nie zapewnić zajęć i opieki. Dane pochodzą z 3 kwietnia.
- Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana - Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 155, ul. Jana Chryzostoma Paska - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 im. Artura Oppmana, ul. Or-Ota - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 291, ul. Henryka Dembińskiego - Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego - Szkoła Podstawowa nr 392 im. Jana Bytnara ps. ''Rudy'' - Przedszkole nr 109 ''Ludeczkowo'' - Przedszkole nr 130 im. Marii Kownackiej - Przedszkole nr 197 ''Do-Re-Mi'' - Przedszkole nr 361 - Przedszkole nr 96 - Przedszkole nr 131 - Branżowa Szkoła I stopnia nr 11 - I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Limanowskiego - LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza ''Witkacego'' - Technikum Mechaniczne nr 7 im. Jana Kilińskiego - Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego - Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych - Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego
Urzędnicy z ratusza apelują by sprawdzać informacje na bieżąco w dziennikach elektronicznych oraz na stronie miasta www.edukacja.warszawa.pl. Znajduje się tam również lista miejsc, gdzie młodzież i rodzice z dziećmi mogą spędzić czas w trakcie strajku. Wiceprezydent Warszawy apeluje również do pracodawców by zapewnili opiekę dzieciom swoich pracowników.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ