Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:05
Reklama

Mistrzowie parkowania #24 - Galeria ze zdjęciami

24. edycja mistrzów parkowania przedstawia nowe kuriozalne przykłady patologicznego parkowania na terenie naszej dzielnicy. Tym razem patologiczne przykłady to nie skutek braku miejsc do zaparkowania, gdyż tych akurat nie brakowało. Mimo to, mistrzów wciąż nie brakuje.

W tej edycji mistrzów parkowania prezentujemy kolejne wykroczenia mistrzów parkowania. Niektóre z nich są w miejscach, gdzie widać notoryczne łamanie przepisów, w tym niszczenie zieleni czy parkowanie na chodnikach. Dużo przykładów patologicznego parkowania spotkaliśmy na ul. Przasnyskiej, gdzie nie brakowało wolnych miejsc do parkowania. Mimo to blokowano drogę pożarową, zastawiano chodniki, niszczono zieleń. Inni parkowali za znakiem B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). Jeszcze inne przykłady to parkowanie przy przejściu dla pieszym i zastawianie pasa kontraruchu dla rowerzystów. 

Niszczenie zieleni. Mandat: do 1000 zł – KW Art. 144. 1.
Zastawienie chodnika (mniej niż 1,5 m). Mandat: 100 zł – PoRD Art. 47. 1.
Korzystanie niezgodnie z przeznaczeniem (np. parkowanie na zieleni lub sug. przejściu dla pieszych). Mandat: do 3000 zł – PoRD Art. 45. 1.4.
Usuwanie pojazdów bez tablic rejestracyjnych lub nieużywanych - PoRD Art.  50a.  1.  Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Zatrzymanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub przejeździe dla rowerów, a także w odległości poniżej 10 m od tego przejścia lub przejazdu (na drodze dwukierunkowej również 10 m za przejściem lub przejazdem). Mandat od 100 do 300 zł (PoRD Art. 49. 1.2. Zabrania się zatrzymania pojazdu na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem).
Zatrzymanie na drodze dla rowerów Przepisy są tutaj jednoznaczne. Na drodze dla rowerów nie wolno ani parkować, ani nawet się zatrzymywać 'na chwilę'.Mandat: 100 zł (5 pkt)(PoRD Art. 49. 1.11. Zabrania się zatrzymania pojazdu na na drodze dla pieszych i rowerów, drodze dla rowerów, pasie ruchu dla rowerów oraz w śluzie dla rowerów, z wyjątkiem roweru.)

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ