Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 20:42

Kombinerki w dzielnicy - gadżety za blisko 110 000 zł

Najpierw była kaczka, nie taka dziennikarska tylko gumowa do kąpieli, a teraz są kombinerki - Felieton Agaty Passent
Kombinerki w dzielnicy - gadżety za blisko 110 000 zł

Autor: Mateusz Durlik

Inspektor Gadżet zakradł się chyba do biur Urzędu Dzielnicy Żoliborz i próbuje zdobyć złoto w wyścigu o suchar roku. A mamy dopiero marzec… Strach pomyśleć, co jeszcze dział promocji wykombinuje. 

Kaczka

Kaczka była taką dziecinadą, że zęby bolą. W dodatku zaprzeczała największemu atutowi i sukcesowi Żoliborza czyli naszej zieloności. Mamy niezabudowane (jeszcze?) łąki, dzikie krzaki i plaże nadwiślańskie, mamy parki, udało się wybronić sady owocowe, samo Miasto urządza wspólne sprzątanie nad Wisłą, aż tu nagle urzędnicy mnożą plastikowe gadżety na potęgę. Dziecinadą kaczka była dlatego, że jeden z większych szkodników politycznych, odpowiedzialny za społeczne podziały, człowiek, który doprowadził do tego, że przez wiadukt Gdański i ulicę Mickiewicza maszerowały zdesperowani obywatele gotowi tego satrapę z naszej części miasta przepędzić na wieki, nie zasługuje na ocieplanie wizerunku. Naprawdę największym osiągnięciem naszej dzielnicy jest to, że mieszka tu szeregowy poseł? 

Kombinerki - wielofunkcyjne narzędzia multitool

Teraz kombinerki urząd sobie zamówił jako gadżet. W jaki sposób gadżet ten ma promować dzielnicę lub budzić z nią pozytywne skojarzenia? I jakie ma zrobić wrażenie na osobie obdarowanej? Czy taki prezent to przyznanie się, że w urzędzie jest tyle usterek, że wszyscy mieszkańcy oraz goście urzędu mają niczym powojenne pospolite ruszenie stawić się z narzędziami, zakasać rękawy i odbudowywać Żoliborz? Czy to jakiś przytyk do moich niewyregulowanych brwi, cóż, ceny w zakładach kosmetycznych poszły tak w górę z powodu czynszów i kosztów energii, że rzeczywiście od paru lat zrezygnowałam z kosmetyczki, ale kombinerkami włosków wyrywać nie będę. 

Może to szczypce do wyrywania zębów? Nie każdy ma w kieszeni wolne cztery stówy na dentystę. A może te kombinerki to jakiś sadystyczny pomysł na ściskanie palców nieuczciwych najemców naciągających dzielnicę na koszty? I czy to gadżet choć trochę elegancki? Wyobraźmy sobie, że burmistrz gości zaprzyjaźnionych samorządowców z Paryża, Tunisu i Kijowa. Panią mer Anne Hidalgo, panią burmistrz Souad Abderagin i burmistrza Witalija Kliczko. Czy osoby te , gdy sięgną po spotkaniu do torebki, zrozumieją na jakiej zasadzie kombinerki to wprost esencja Żoliborza? Czy pan Kliczko nie poczuje, że to jakaś insynuacja- weź te kombinerki i napraw usterki spowodowane nalotami i bombardowaniami? 

Kombinerki niestety kojarzą się też z kombinowaniem. A przecież mieszkańcy chcą, by zamiast kombinować w zaciszach gabinetów urzędnicy byli transparentni, bliko spraw mieszkańców, blisko problemów na naszych osiedlach, gdzie a to samochodoza, a to paczkomatoza, a to szlabanoza i inne sprawy. Ja rozumiem, że dobry gadżet nie jest łatwo wykoncypować, ale nasza dzielnica ma się kojarzyć przynajmniej z kulturą, zielenią i inteligenckością, więc w wydziale promocji muszą być osoby lotne, a nie z pomysłami jak po Collegium Humanum, którego absolwentem jest nasz burmistrz ;) Może zamiast iść w kierunku Inspektora Gadżeta myśleć zielono, kulturalnie i lokalnie? I tak już kojarzymy się z piosenką Muńka “Warszawa” oraz nazwą Joli Bord, to proponuję zielone szklane lub ceramiczne śliczne… pieprzniczki z logiem dzielnicy. Najlepiej w kształcie drzewa. 

Warto dać zlecenie lokalnym artystom np. prowadzącym nasze żoliborskie pracownie ceramiczne lub zrobić konkrus wśród lokalnych grafików i artystów na projekt takiej zielonej pieprzniczki. Jeśli to za trudne, to może zestaw pocztówek lub magnesów gipsowych z realizacjami Barbary Brukalskiej? A może czytelnicy Gazety Żoliborza mają ciekawe pomysły na gadżet promujący naszą dzielnicę? 

Gadżety

Poniżej lista gadżetów zamówionych przez dzielnice w 2023 roku.
- gumowa kaczka do kapieli,
- kubek termiczny,
- urządzenie wielofunkcyjne multitool - sławetne kombinerki,
- zestaw reklamowy z logo,
- długopis aluminiowy,
- uchwyt na telefon z ładowarką,
- ładowarka samochodowa typu USB i wejście C,
- walizka,
- lokalizator przedmiotów, 
- parasol,
- torba materiałowa, 
- ręcznik,
- kubek,
- filiżanka - ładowarka indykcyjna, 
- smycz,
- świeca zapachowa,
 

Łączna kwota 108 876,17 zł  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 15 km/h