Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 13:54

Tajemnicze nocne eksplozje w okolicach Gwiaździstej

Donośny huk i towarzyszące mu rozbłyski towarzyszyły spektakularnej eksplozji, do której doszło w nocy z 18 na 19 lutego w rejonie ulic Gwiaździstej, Klaudyny i Podleśnej.
  • Źródło: FB
Tajemnicze nocne eksplozje w okolicach Gwiaździstej
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: freepik

W tym artykule przeczytasz o:

  • nocnej eksplozji w okolicach Gwiaździstej
  • teoriach dotyczących możliwych przyczyn

O sprawie nocnej eksplozji na Bielanach w rejonie ulic Gwiaździstej, Klaudyny i Podleśnej informowali na forach i w serwisach społecznościowych okoliczni mieszkańcy. O sprawie napisał też jak zawsze czujny Miejski Reporter. Potężny huk i towarzyszące mu świetliste biało-niebieskie rozbłyski miały miejsce krotko po północy. Wedle relacji zamieszczanych przez mieszkańców na forach odgłos eksplozji słyszany był nie tylko na Bielanach, ale także na Żoliborzu i Białołęce.  

Według jednego z mieszkańcoiw to nie pierwsze takie zjawisko na Bielanach. Do pierwszego wybuchu miało dojść w tym samym miejscu pod koniec stycznia.Ponowna eksplozja była na tyle silna, że zbudziła wielu miszkańców, głównie osiedla Potok. Niektórzy obserwatorzy twierdzą, że źródłem efektu mógł być nisko lecący samolot przekraczający barierę dźwięku. Wśród dyskutujących na forach zwolenników ma też teoria, że być może nastąpił wybuch gazu w studzience. Jakkolwiek teoria o tym, że żródłem zjawiska mogły być myśliwce wydaje się dość prawdopodobna, to nie ulega wątpliwości, że przyczyny tajemniczych nocnych eksplozji dobrze byłoby wyjasnić.       
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KL 19.02.2024 14:45
Od tygodnia przed sylwestrem do wczoraj - wybuchy maja miejsce codziennie miedzy 19:00, a 22:00. Wg moich obserwacji to ul. Lektykarska/Czastkowska numer chyba 20. Mlodzi ludzie, pod wplywem alkoholu. Zgloszenia do SM, próba kontaktu z dzielnicowym niestety nie zastopowały eksplozji.

E K 19.02.2024 13:55
Mieszkam na Potoku od strony wschodniej. Pptwierdzam, wczoraj zbudził mnie bardzo głośny wybuch. Podeszłam do okna ale nie widziałam żadnych świateł.

zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 24 km/h