Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:55

Wędrowiec Śląski w Najlepszej Księgarni

Wydawnictwo W.A.B. i Najleposza Księgarnia zapraszają na premierę książki "Wędrowiec Śląski" Henryka Wańka. Rozmowę poprowadzi Rafał Księżyk.

W tym artykule przeczytasz o:

  • spotkaniu autorskim z henrykiem Wańskiem
  • książce "Wędrowiec Śląski
  • autorze - znanym malarzu i pisarzu Henryku Wańku

Spotkanie, które odbędzie się w środę 14 lutego o godzinie 19.00  w Najlepszej ksiegarni na Cieszkowskiego 1/3 bedzie także transmitowane na facebooku. W trakcie spotkania będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.

O książce:
"Nowa pozycja w serii Archipelagi. Autorski wybór esejów Henryka Wańka poświęconych Dolnemu Śląskowi obejmuje teksty, które znalazły się wcześniej w trzech innych wyborach, a także teksty rozproszone, dotychczas nieujęte w publikacji książkowej. Waniek to pierwszy pisarz, który odkrył Dolny Śląsk dla literatury polskiej, opisując go na poły faktograficznie, na poły mitycznie. W niezwykle erudycyjny i inteligentny sposób opowiada o kraju i krajobrazie, o ludziach i duchowych związkach, które w różnym czasie łączyły Polaków, Niemców, Czechów i Ślązaków."

O autorze:
Henryk Waniek jest malarzem surrealistą. Realizuje swoje wizje w tradycyjnym malarstwie olejnym, zajmuje się również rysowaniem, grafiką wydawniczą i plakatem oraz sporadycznie scenografią do sztuk teatralnych. Prace śląskiego artysty eksponowane były na ponad 100 wystawach zbiorowych; jest również autorem ponad 100 wystaw indywidualnych.
Henryk Waniek jest także pisarzem i znawcą historii, filozofii, religioznawstwa i literatury mistycznej. Jest twórcą kilku książek eseistycznych. Pisze drobne utwory literackie, uprawia krytykę artystyczną. Od 1971 roku publikuje w czasopismach kulturalnych i literackich. Jego twórczość pisarska jest odbiciem jego fascynacji i zainteresowań ezoterycznych i historiozoficznych związanych ze Śląskiem, wpisanych w skomplikowane dzieje tych ziem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 24 km/h