Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 09:08

Żoliborzanka Roku z nowym partnerem!

Pizzeria San Giovanni dołączyła do tegorocznej edycji plebiscytu Żoliborzanka Roku. Dowiedz się, kto wspiera lokalną inicjatywę.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

 • o pizzeri San Giovanni,
 • czym jest plebiscyt Żoliborzanka Roku.

Równo z początkiem nowego miesiąca zakończył się I etap tegorocznej edycji plebiscytu Żoliborzanka Roku. tymczasem do wydarzenia dołączył nowy, wyjątkowy partner.

Unikatowe, a przede wszystkim smaczne miejsce

Pizzeria San Giovanni na Żoliborzu znajduje się przy placu Niemena w przytulnym lokalu. Wewnątrz dominuje cegła, która nadaje wnętrzu ciepły i przytulny klimat. Przez ogromne przeszklenia możemy obserwować rytm tętniącego życiem Żoliborza Artystycznego. O przyjemną atmosferę z uznaniem dba obsługa, na którą zawsze można liczyć przy wyborze odpowiedniego dania w bogatym menu.

Specjalnością restauracji jest przede wszystkim włoska pizza wypiekana według tradycyjnej receptury wywodzącej się z regionu Kampanii we Włoszech. Wypiekana przez kilka minut w temperaturze 400 stopni Celsjusza pizza na cienkim cieście zaskarbiła sobie grono wiernych fanów.

W menu do wyboru mamy 40 pozycji inspirowanych smakami świata. Dostępne są takie klasyki jak margherita, prosciutto czy pepperoni. Są też pozycje z większą ilością różnorodnych składników takie jak leśny skarb z sosem śmietanowym, serem, prosciutto cotto, borowikami, cebulą i kaparami.

Pizze dostępne są w trzech rozmiarach: 32, 42 i 60 centymetrów.

Za niecałe dwa tygodnie, gdyż 9 lutego obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji zachęcamy do odwiedzenia tego lokalu a przez cały luty, w lokalu będzie obowiązywała promocja,płacisz raz i jesz ile chcesz. 

Pierwszy etap za nami

Minutę przed północą w środę 31 stycznia zakończył się I etap tegorocznego plebiscytu Żoliborzanka Roku. Jego celem jest podkreślenie i wyeksponowanie działalności kobiet w naszej dzielnicy oraz zachęcenie innych kobiet do aktywności. Pragniemy pokazać aktywnym kobietom z Żoliborza, że ich działania są przez mieszkańców cenione i pożądane a ich działalność społeczna czy biznesowa bardzo potrzebna. 

Żoliborzanka Roku 2023 to osoba tolerancyjna, szanująca prawa innych ludzi, aktywna i wyróżniającą się w swojej dziedzinie.

Zwyciężczynią zeszłorocznej osłony wydarzenia została Marianna Zjawińska, założycielka doskonale znanej mieszkańcom dzielnicy ,,Prochowni Żoliborz”.

Harmonogram tegorocznej edycji:

 1. Zgłoszenia - 02-31 stycznia - zgłoszenia kandydatek przez czytelniczki i czytelników Gazety Żoliborza.
 2. Spotkanie kapituły - 01-14 lutego - obrady kapituły plebiscytu i wybór finałowej 5 kobiet spośród, których czytelnicy wyłonią Żoliborzankę Roku 2023.
 3. Głosowanie - 15 lutego-15 marca - głosowanie w plebiscycie na Żoliborzankę Roku 2023 i wybór zwyciężczyni.
 4. Gala - Data i miejsce gali zostanie ustalone pod koniec 2. etapu.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, finałową piątkę wybierze skład kapituły 3. edycji plebiscytu Żoliborzanka Roku:

 • Maciej Stuhr - aktor filmowy, serialowy i teatralny, reżyser, wykładowca akademicki i konferansjer .
 • Karolina Korwin Piotrowska - dziennikarka, związana z Canal Plus i Antyradio, autorka podcastów „Pierwsza młodość” i „Miesiączka ”.
 • Agata Passent - dziennikarka, felietonistka tygodnika Polityka i Gazety Żoliborza.
 • Magdalena Popławska - aktorka teatralna, filmowa i serialowa, związana na stałe z Nowym Teatrem.
 • Monika Sobień-Górska - dziennikarka, scenarzystka, autorka wielu książek z gatunku literatury faktu i political fiction. Publikuje felietony w "Zwierciadle ". Autorka scenariusza do filmu ”Lęk”.
 • Katarzyna Jaroszyńska - dziennikarka Dzień Dobry TVN, konferansjerka, prezenterka telewizyjna. 
 • Grzegorz Małecki - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Na stałe związany z Teatrem Narodowym.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka, autorka książek i działaczka społeczna. Założycielka Fundacji UNAWEZA i inicjatorka projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym".

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h