Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:34

Grają i pomagają, czyli jak pokazać środkowy palec chorobie

Koncert m.in. Ani Rusowicz, No Logo z gościnnym występem Marysi Sadowskiej, licytacje niezwykłych przedmiotów i pyszne ciasta – to wszystko podczas niedzielnej imprezy w klubie „Potok”. - Zachorowała nasza przyjaciółka Marlena i w grupie przyjaciół zrodził się pomysł organizacji koncertu. W tej grupie przyjaciół znajduje się osoba, która porusza się w świecie muzyki i ma kontakty, dzięki którym zaangażowała artystów. Wszystko szybko poszło, bo skrzyknęliśmy się około miesiąc temu – mówi pani Agnieszka, jeden z organizatorów o zbliżającej się imprezie charytatywnej. Scenę klubu Potok, już w najbliższą niedzielę trzeciego marca, opanuje rzesza artystów. Udział w wydarzeniu zadeklarowała m.in. Ania Rusowicz, laureatka nagrody muzycznej Fryderyk przyznawanej przez członków Akademii Fonograficznej. Artystka w swojej twórczości wielokrotnie nawiązywała do twórczości swojej mamy Ady Rusowicz i tradycji big – bitowych.
Tego dnia wystąpi również młoda artystka Mery Spolsky, która wdarła się ma polski rynek muzyczny przebojem „Miło było pana poznać”. Piosenka została uznana w 2017 roku przez radio Kampus przebojem roku. Jej debiutancki album zatytułowany „Miło było pana poznać” został nominowany do Fryderyków w kategorii debiut roku i album roku. Wrażenia muzyczne zapewni również zespół No Logo odnoszący się w swojej twórczości do tradycji reggae. Podczas występu kapeli na scenie pojawi się gościnnie Maria Sadowska.
Ponadto na scenie wystąpi Marcin Czyżewski, który szturmem podbił programy telewizyjne takie, jak Must be the Music i The Voice of Poland, Monika Urlik, zespół Lavina w składzie z satyrykiem Bilguun Ariunbaatar, Anna Grabińska, Marek Kaliszuk, Iraas Band i The Crush.

Niezwykłe obrazy, luksusowy samochód na weekend czy piłka z autografami piłkarzy Legii

Celem imprezy jest pomoc Marlenie w pozyskaniu środków na innowacyjną terapie, która ma pomóc w leczeniu nowotworu mózgu. W tym celu pomocną dłoń wyciągnęli nie tylko artyści, ale też darczyńcy nietuzinkowych przedmiotów. - Jestem cały czas zdumiona, bo tak naprawdę każdy do kogo zwróciliśmy się o pomoc od razu angażował się w przedsięwzięcie. Tyle ile jest ludzi z dobrym sercem jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem – podkreśla jeden z organizatorów. Już teraz część licytacji odbywa się za pośrednictwem serwisu  allergro, gdzie do wylicytowania jest m.in. piłka z autografiami piłkarzy Legii, makijażowa metamorfoza czy wypożyczenie na weekend Lexusa NX300h. Dodatkowo zaplanowano licytacje, które odbędą się w dniu imprezy. - Artyści tacy jak Dawid Podsiadło, Sławek Uniatowski i Reni Jusis przekazali płyty z podpisami, które będzie można również wylicytować. Poza tym osoby prywatne i przedsiębiorcy cały czas przekazują nam różnego rodzaju przedmioty na licytacje. Na tą chwilę mamy ich ponad 30, a wśród nich są np. vochery na zabiegi do studia urody czy bilety na spektakl do Och- Teatru – wyjaśnia pani Agnieszka. Jak podkreślają organizatorzy darczyńcą może zostać każdy. - Na facebooku założona jest grupa „Pomagamy Marlenie!”, jest też fanpage „Mam Faka dla Glejaka”, tam można dowiedzieć się jak przekazać fanty do licytacji – dodaje organizatorka.

Dla każdego coś pysznego

- Zaczynamy o 16 i gramy do 23. Pierwszy koncert rusza o 17. W przerwach miedzy nimi obędą się licytacje. Dodatkową atrakcją jest kiermasz. Mogę zdradzić, że będzie można kupić biżuterię, książki i ubrania, ale będzie tego znacznie więcej – zapowiada pani Agnieszka. Dodatkowo fani jedzenia odnajdą się kąciku gastro, gdzie będzie można skosztować słodkich wypieków, a dla równowagi znajdzie się również słone jedzenie.
„Mam wspaniałych przyjaciół, znajomych i współpracowników, dzięki których zaangażowaniu możliwa jest zbiórka pieniędzy”
Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Marleny, która choruje na raka mózgu – glejaka. Aktualnie trwa walka o życie Marleny, która ma za sobą radioterapie a także chemioterapię. Do pełnej kwoty, która zagwarantuje możliwość korzystania z innowacyjnej formy leczenia brakuje ponad 110 tys. - Zakwalifikowałam się na immunoterapię w specjalistycznej klinice w Kolonii – Immunokologisches Zentrum Köln. To nowa metoda leczenia, która wykorzystuje specjalnie zmutowane komórki pacjenta, by walczyć z nowotworem. Jest to jedyne dostępne leczenie, które można tak precyzyjnie wycelować, bez niszczenia całego organizmu. W 2018 roku Nagroda Nobla z obszaru medycyny i fizjologii została przyznana właśnie za wkład w rozwój w immunoterapii nowotworów – wyjaśnia Marlena. Impreza odbędzie się w niedzielę 3 marca w klubie "Potok". Bilety – Cegiełki od 25 zł.  

52465998_2625307791029033_7492974681603964928_n
52465998_2625307791029033_7492974681603964928_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h