Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:09
Reklama

Rok działania Żoliborskiej Strefy Przedsiębiorczych

Zakończył się pierwszy rok funkcjonowania Żoliborskiej Strefy Przedsiębiorczych. Rok ciekawych spotkań, pracy oraz wspólnego uczestnictwa w warsztatach, targach, kiermaszach i innych wydarzeniach...
Rok działania Żoliborskiej Strefy Przedsiębiorczych

Źródło: Żoliborska Strefa Przedsiębiorczych

W pierwszym roku funkcjonowania Żoliborskiej Strefy Przedsiębiorczych, pod jej egidą zorganizowanych zostało wiele ciekawych eventów, wydarzeń i spotkań z inspirującymi ludźmi. Dzięki Strefie, przedsiębiorcy wspólnie uczestniczyli w warsztatach, targach, świątecznym kiermaszu i wielu innych wydarzeniach. Zorganizowane zostały cztery spotkania szkoleniowo-warsztatowe o tematyce związanej ze współczesnym funkcjonowaniem biznesu: "Film i fotografia w komunikacji firmy", "Siła lidera", "Współpraca z influencerem", "Aspekty praktyczne, networking i improwizacja w biznesie". Od kwietnia do grudnia 2023 r. odbyło się także pięć spotkań sieciujących. Cztery pierwsze w bardzo żoliborskiej przestrzeni Fortu Sokolnickiego, ostatnie zaś, świąteczne, w teatrze Komedia, który dodatkowo zaprosił gości spotkania na spektakl "Kalina nie chce spać".

Strefa udostępniała żoliborskim przedsiębiorcom bezpłatną przestrzeń targową podczas spotkań z mieszkańcami i imprez plenerowych. Odbyło się także spotkanie informacyjne z przedstawicielem Urzędu Pracy, który przedstawił ofertę Urzędu dla przedsiębiorców planujących rozwijać firmę i poszukujących kandydatów do pracy. Strefa na swoim profilu Przedsiębiorczy Żoliborz na Facebooku przekazuje informacje istotne dla przedsiębiorców (zmiany w przepisach, przypomnienia o zbliżających się terminach dopełnienia formalności, informacje o organizowanych spotkaniach, szkoleniach, planowanych i realizowanych działaniach Urzędu, ofercie Centrum Przedsiębiorczości Smolna itp.). Uruchomiona została także dedykowana przedsiębiorcom zakładka na stronie Urzędu Dzielnicy zawierająca poradniki, informacje itp. Żoliborska Strefa Przedsiębiorczych przeprowadziła też badanie ankietowe potrzeb i oczekiwań żoliborskich przedsiębiorców wśród niemal 100 podmiotów. Jej wyniki mają posłużyć przy projektowaniu kolejnych kroków rozwoju Strefy. Już w lutym planowane jest kolejne spotkanie warsztatowe. Przyłączenie się do Żoliborskiej Strefa Przedsiębiorczych jest bardzo łatwe. Wystarczy przyjść na jedno ze spotkań lub napisać wiadomość na adre e-mail ŻSP.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ