Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:08
Reklama

Najlepsze księgarnie wybrane. Wśród kandydatur była jedna żoliborska

Warszawskie księgarnie Wrzenie Świata, Antykwariat Zakładka, Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa, Księgarnia Dwie Siostry i Księgarnia „Mamy to!” zostały wyróżnione tytułem Ulubionej Księgarni Warszawy 2023. Spośród 5,5 tysiąca warszawiaków i warszawianek, którzy wzięli udział w głosowaniu, jury wyróżniło 20 osób za ich szczególne opinie na temat wybranych miejsc.
Najlepsze księgarnie wybrane. Wśród kandydatur była jedna żoliborska

Autor: Paweł Dąbrowski

Źródło: um.warszawa.pl

Wiceprezydentka Warszawy, Aldona Machnowska-Góra, podkreśliła znaczenie księgarni w życiu kulturalnym miasta i zachęciła do wspierania tych miejsc. Warszawa, obok przyznawania Nagrody Literackiej czy Nagrody Historycznej, angażuje się także w promocję książek poprzez organizację targów książki oraz wspieranie ponad 100 bibliotek i punktów bibliotecznych na terenie miasta.

Zwycięzcy otrzymali tytuł "Ulubionej Księgarni Warszawy 2023" oraz nagrody finansowe w wysokości 15 tysięcy złotych. Ponadto, 1500 uczestników, którzy napisali opinie na temat swoich ulubionych miejsc, otrzymało bony o wartości 100 zł do wykorzystania w wybranej księgarni.

Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach: kluboksięgarnia, antykwariat, księgarnia ogólnoasortymentowa i specjalistyczna. Po raz pierwszy w historii konkursu przyznano także nagrodę specjalną, którą zdobyła Księgarnia „Mamy to!” za pasję i zaangażowanie właścicielki.

Nominowana księgarnia z Żoliborza

Księgarnia Najlepsza, nominowana w kategorii kluboksięgarnia, zyskała uznanie jako miejsce nieodzowne dla każdego miłośnika książek na Żoliborzu. Odwiedzający chwalą ją jako "moje książkowe miejsce na Ziemi" i określają mianem "NAJlepsza". Z nominacją doceniono jej kompleksowość, obejmującą starannie dobrany asortyment książek, fascynujące spotkania autorskie oraz otwarte, inkluzywne podejście właścicieli.

Księgarnia Najlepsza, to autorskie, kameralne miejsce z dbałością o starannie wyselekcjonowaną ofertę. Choć szczególnie ceniona za literaturę piękną, oferuje również najlepsze dzieła literatury faktu, książki dla dzieci i humanistykę. W ciągu trzech lat istnienia zorganizowano ponad sto spotkań autorskich i innych wydarzeń literackich, z udziałem zarówno uznanych autorów, jak i tych na początku literackiej drogi. Współpracuje z najlepszymi małymi wydawnictwami, a atmosfera w Najlepszej zawsze jest przyjazna i otwarta.

Przeczytaj również: Michał Olszewski o SCT - wywiad

Wprowadzenie stref czystego transportu spowodowało wymianę samochodów na nowsze, mniej zanieczyszczające modele; w Niemczech liczba kupowanych diesli spadła o 70 proc. między 2016 a 2020 r. Przewidujemy, mamy na to nawet badania, ile by trwała redukcja tlenków azotu bez wprowadzania strefy.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 23 km/h