Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 14:52
Reklama

Młocińska debata. Jak się żyje i wypoczywa w tym rejonie Bielan?

Fundacja Nowej Wspólnoty oraz partnerzy Polskiego Dialogu zapraszają wszystkich mieszkańców oraz osoby związane z okolicą Młocin do udziału w dialogu na temat życia w tej dzielnicy. To inicjatywa, która ma na celu stworzenie przestrzeni do spokojnej rozmowy na temat codziennego życia na Młocinach.
Młocińska debata. Jak się żyje i wypoczywa w tym rejonie Bielan?

Źródło: Fundacja Nowej Wspólnoty

Spotkanie odbędzie się 13 listopada o godzinie 16:00 w Galerii Młociny. Jest to doskonała okazja, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami, opiniami i doświadczeniami związanych z życiem w Młocinach, a także wysłuchać innych mieszkańców.

Dialog to spokojna rozmowa, w której udział weźmie 12 osób o różnych punktach widzenia oraz dwóch prowadzących. Nie ma tu miejsca na walkę na argumenty i szukanie zgody na siłę. To czas, kiedy można swobodnie wyrazić swoje myśli i wysłuchać innych.

Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: formularz zgłoszeniowy.

Fundacja Nowej Wspólnoty

Fundacja Nowej Wspólnoty (FNW) to polska organizacja pozarządowa założona z misją depolaryzacji i odbudowy wspólnoty obywatelskiej w Polsce. Ich działania koncentrują się na tworzeniu przestrzeni dialogu, która pomaga obniżyć wzajemną niechęć i zacieśnić więzi społeczne. Wykorzystują wiedzę naukową i praktyki facylitacji, łącząc je w innowacyjne rozwiązania.

FNW została oficjalnie zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w kwietniu 2020 roku i jest wspierana przez fundatorów, takich jak Joanna Zięba, Mikołaj Lewicki, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz i Wawrzyniec Smoczyński. Organami fundacji są zgromadzenie fundatorów, zarząd oraz rada fundacji, które wspólnie ustalają cele i kierunki działań.

Finansowanie FNW pochodzi z różnych źródeł, w tym grantów od organizacji takich jak The National Endowment for Democracy, European Climate Foundation i Robert Bosch Stiftung. Fundacja ma także licznych partnerów, w tym Fundację Republikańską, Szlachetną Paczkę, Klub Jagielloński, Fundację im. Konrada Adenauera i Fundację EMIC.

FNW powstała w celu opracowania efektywnych metod dialogu dla społeczeństw głęboko podzielonych. Poprzez pilotażowe projekty oraz przeniesienie dialogów online w odpowiedzi na pandemię COVID-19, zdobyli doświadczenie w zakresie facylitacji, doboru tematów i rekrutacji uczestników. Cała ta wiedza została wykorzystana w projekcie Polski Dialog.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ