Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 15:15
Reklama

Jeździsz linią 17 lub 33? Szykuj się na zmiany!

W dniach 4-5 listopada 2023 roku mieszkanki i mieszkańcy Żoliborza będą musieli dostosować się do tymczasowych zmian w komunikacji tramwajowej i autobusowej związanych z remontem torowiska na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Nowowiejską.
Jeździsz linią 17 lub 33? Szykuj się na zmiany!

Źródło: wtp.waw.pl

Linie tramwajowe 17 i 33, które regularnie kursują przez naszą dzielnice, zostaną tymczasowo skierowane na objazdy. Jednocześnie linia 10 zostanie zawieszona, ale pojawi się zastępcza komunikacja tramwajowa oznaczona jako linia 70, oraz autobusowa linia Z17.

Linia 17, łącząca Winnicę z PKP Służewiec, na odcinku od al. Jana Pawła II do al. Niepodległości, będzie kursować objazdem przez al. Solidarności, Marszałkowską i Nowowiejską. Podobne zmiany trasy dotkną także linię 33, która kursuje z metra Młociny na PKP Wolę. Na odcinku od al. Jana Pawła II linia 33 pojedzie objazdem przez ulice: Prostą, Kasprzaka i Skierniewicką.

W związku z powyższymi zmianami, zawieszone zostaną przystanki: Dw. Centralny 09 i 10, Rondo ONZ 03, Koszykowa 03 i 04 oraz Nowowiejska 03.

Dla ułatwienia podróży mieszkańcom Żoliborza uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 70, która będzie kursować na trasie: WYŚCIGI – Puławska – Nowowiejska – al. Niepodległości – Rakowiecka – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC.

Ponadto, pojawi się także zastępcza linia autobusowa Z17, która będzie kursować w kierunku Stefana Batorego i w kierunku Rondo ONZ, zapewniając alternatywną komunikację dla pasażerów.

Zwracamy uwagę, że przystanek STEFANA BATOREGO 01 dla linii 119 w kierunku krańca RAKOWIECKA-SANKTUARIUM zostanie zawieszony, jednak będzie on nadal funkcjonować dla pasażerów korzystających z linii Z17.

Zachęcamy mieszkańców Żoliborza do dostosowania się do tych zmian w komunikacji i planowania swoich podróży, aby uniknąć ewentualnych niedogodności w związku z remontem torowiska.

Przeczytaj: Tragiczny pożar w lokalnym sklepie. Mieszkańcy zbierają fundusze na odbudowę

Przemek Mordarski i jego rodzina byli aktywni w organizowaniu różnorodnych inicjatyw, włączając w to wydarzenia dla dzieci, atrakcje sportowe oraz akcje krwiodawstwa. Niestety, w wyniku tragicznego pożaru, który wybuchł 24 października, "GAJA" legła w gruzach. Sklep, który istniał zaledwie pięć lat, uległ całkowitemu zniszczeniu. Spłonął dach, urządzenia, sprzęt oraz cały towar. Budynek przekształcił się w wypalony szkielet, co jest dotkliwą stratą nie tylko dla rodziny Mordarskich, ale także dla całej społeczności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ