Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:24
Reklama

[Podcast] „Artystka ukojenia” – czyli rozmowa o sztuce Magdaleny Lenartowicz.

„Jestem malarką ukojenia, ponieważ tworzę sztukę, która jest bardzo mocno nacechowana emocjonalnie, ale delikatnością, harmonią i kobiecością” – mówi Magdalena Lenartowicz w naszym podcaście. Posłuchaj całej rozmowy, aby szerzej poznać twórczość artystki.
[Podcast] „Artystka ukojenia” – czyli rozmowa o sztuce Magdaleny Lenartowicz.

Źródło: Magdalena Lenartowicz

Magdalena Lenartowicz to artystka zajmująca się malarstwem intuicyjnym, o czym opowiada w naszej rozmowie – „Tworzę wszystkie swoje obrazy dłońmi, nie mam w swojej pracowni pędzli. Wszystko wychodzi z serca i umysłu. Malarstwo intuicyjne nie jest planowane, tylko wszystko wypływa z mojego serca”. W naszym podcaście dowiecie się więcej o tej formie malowania.

Inspiracja naturą i recykling

W malarstwie Magdaleny Lenartowicz można dostrzec dużą inspirację naturą – „Natura jest moim najlepszym przyjacielem i zawsze, kiedy potrzebuję się wyciszyć idę właśnie na łąkę, do lasu, czy do parku. Stąd w moim malarstwie dużo struktur, tekstur i inspiracji naturą”.

„Głównym założeniem mojego malowania jest też recykling i czerpanie z tych rzeczy, które już są i mogę je przetworzyć. Mam wewnętrzną misję, że ze wszystkiego, co jest brzydkie, można zrobić piękne rzeczy. Dlatego w swoim malowaniu używam papierów, które zbieram po różnych miejscach – od sklepów komercyjnych, po stare książki znalezione na śmietniku – wyjaśnia dalej nasza rozmówczyni.

Europa środkowo-wschodnia inspiruje złoceniami

Magdalena Lenartowicz ukończyła studia kulturoznawcze Europy środkowo-wschodniej. Czas studiowania także odbił się na jej sztuce – „Podczas studiów miałam dużo wyjazdów na kresy wschodnie, czyli Litwa, Łotwa, Estonia. Tam część barokowa, złocenia i wizualna odsłona tych terenów bardzo mocno na mnie wpłynęła. Rzeczy, które tam widziałam zainspirowały mnie i myślę, że miały duży wpływ na to, jak wyglądają moje obrazy”.

Zapraszamy do słuchania podcastu z Magdaleną Lenartowicz. Poznacie dzięki temu jej sztukę, dowiecie się, gdzie można oglądać obrazy artystki i jakie przesłanie płynie z jej twórczości.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h