Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 14:27
Reklama

Darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadecydował, że komunikacja miejska w dniu wyborów będzie darmowa. Tego dnia będzie można bezpłatnie podróżować autobusami, tramwajami, metrem i pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej.

"Kto głosuje, ten się liczy! A kto na najbliższe wybory jedzie komunikacją miejską, ten nie płaci za bilet. 15 października z transportu publicznego w Warszawie będziecie mogli korzystać bezpłatnie. Wszyscy na wybory!" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Miasto oferuje też specjalistyczny, bezpłatny transport do lokalu komisji wyborczej dla osób z niepełnosprawnościami. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 12 października do godz. 16 pod numerami telefonów (22) 298 59 00 lub 720 915 300 lub na adres mailowy [email protected].

"Usługa ta skierowana jest tylko do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności (lub równoważne) i jednocześnie poruszających się na wózkach. W ramach usługi realizowany jest tylko przewóz do lokalu wyborczego i z powrotem. Podczas zamawiania przewozu konieczne jest poinformowanie przewoźnika, że jest to przewóz na wybory" - wyjaśnił ratusz.

Osoby, które nie wymagają transportu specjalistycznego, ale mają problemy z poruszaniem się, mogą skorzystać z pomocy Straży Miejskiej. Strażnicy będą oczekiwać na zgłoszenia w dniu wyborów w godzinach od 7 do 19 pod numerem telefonu: 22 5 986 930. Pomoc w dotarciu do lokalu wyborczego i z powrotem będą realizować umundurowani funkcjonariusze Straży Miejskiej.

"Nasz transport przeznaczony jest dla osób poruszających się o lasce, starszych oraz takich, dla których problem stanowi pokonanie większych odległości" - przekazali strażnicy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ