Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 21:44
Reklama

Program na wrzesień 2023 Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1 - materiał partnera

Wracamy po urlopowej przerwie i tym samym zapraszamy do Bielańskiego Ośrodka Kultury na wrzesień pełen artystycznych doznań! Przygotowaliśmy dla Was bogaty program wydarzeń, które dostarczą nie tylko wspaniałych wrażeń, ale także inspirujących spotkań z kulturą.

Rozpoczynamy mocnym akcentem – Dniem Otwartym ze Sztuką. W ramach tego wyjątkowego wydarzenia czekać będą na naszych odbiorców fascynujące warsztaty sitodruku inspirowane twórczością Pabla Picassa oraz kreatywne warsztaty collage, które także czerpią z jego niezwykłego dorobku. W międzyczasie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy litografii „Pablo Picasso Toros y Toreros”, przybliżającej artystyczny świat słynnego malarza.

Ale to nie wszystko! Wieczorem zapraszamy na spektakl teatralny „Król i Błazen” w wykonaniu Walny - Teatr, który dostarczy dawkę emocji i refleksji.

Ponadto, jeśli jesteście miłośnikami muzyki kameralnej, nie możecie przegapić Festiwalu Muzyki Kameralnej na Bielanach. Czekają na Was wyjątkowe koncerty, w tym „Koncert bisów” w wykonaniu Kwartetu Kamerata, który zapewni dźwiękowe uniesienia na najwyższym poziomie.

Teatr również ma wiele do zaoferowania. Spektakl „Księga matek” to opowieść poruszająca serca widzów, a także inspiracja dla niezwykłego wydarzenia „CIAŁO - MÓJ DOM” – miksera dyskusyjno-warsztatowego, bazującego na treściach tego spektaklu, który poprzez dialog i kreatywność pobudzi naszą wyobraźnię.

Zwieńczeniem września będzie Recital Zbigniewa Żuka „Żeby tylko było słychać słowa”, który pozwoli nam wczuć się w magiczną aurę dźwięków i słów.

Serdecznie zapraszamy do Bielańskiego Ośrodka Kultury, gdzie wrzesień staje się miesiącem artystycznych odkryć i niezapomnianych chwil dla wszystkich miłośników kultury i sztuki! 

Program wydarzeń na wrzesień poniżej:

16.09 (sobota), godz. 

Dzień Otwarty ze Sztuką

Program rodzinnych warsztatów artystycznych:

Godz. 16.30 – 18.00 

Warsztaty sitodruku inspirowane twórczością Pabla Picassa (wiek 6+) , max 15 osób w grupie (możliwość dwóch grup)

Wstęp wolny, obowiązują zapisy online, liczba miejsc ograniczona
 

Godz. 17.00 – 19.00 

Warsztaty collage inspirowane twórczością Pabla Picassa (wiek 6+), max 15 osób w grupie

Wstęp wolny, obowiązują zapisy online, liczba miejsc ograniczona
 

Godz. 18.00 

otwarcie wystawy litografii „Pablo Picasso Toros y Toreros”

Wstęp wolny. Wystawa czynna do 30.09.2023 r.

Godz. 19.00-20.00 

Spektakl „Król i Błazen”, tekst Michael de Ghalderode, Muzyka: Witold Broda, pomysł i wykonanie Adam Walny, kostiumy Monika Malicka Kusak, marionetki Adam Walny

Spektakl Król i Błazen inspirowany dramatem Michela de Ghalderode „Eskurial” oraz fragmentami „Króla Leara” Szekspira jest próbą zrozumienia istoty roli i fenomenu gry w relacjach między ludźmi. Tę grę obnaża Śmierć...to Śmierć królowej powoduje (zakazaną) rozpacz Błazna, zakochanego w Królowej i obojętność Króla (też nie na miejscu)...każdy z nich próbuje utrzymać rolę, która w majestacie śmierci jest nie do utrzymania.

Królowa – dzięki Śmierci – ma wgląd w rzeczywistą sytuację męża i kochanka. Oni zaś korzystając z narzędzi gry – wymiany ról – mogą otworzyć lekko ten wentyl bezpieczeństwa – i zamieniając się rolami powiedzieć co o sobie myślą – niestety, zamiana ról kończy się dla jednego z nich tragicznie. Lecz czy to rzeczywiście jest tragedia skoro i tak za wszystkie nici pociąga umierająca Królowa.

Wejściówki na spektakl i zapisy na warsztaty – od 4.09 w BOK i online

17.09 (niedziela), godz. 18:00

Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach

„Koncert bisów” w wykonaniu Kwartetu Kamerata

Kwartet Kamerata - to jeden z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych, który w czasie swojej wieloletniej działalności, od chwili powstania w kwietniu 1984 roku, zdobył uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków.

Podstawą repertuaru zespołu jest wielka literatura klasyczna i romantyczna, ale Kwartet sięga także do muzyki XX wieku, również najnowszej i ma na swoim koncie wiele prawykonań utworów współczesnych kompozytorów.

Wykonawcy:

Kwartet Camerata w składzie: 

  • Włodzimierz Promiński - I skrzypce
  • Andrzej Kordykiewicz - II skrzypce
  • Piotr Reichert - altówka
  • Rafał Kwiatkowski - wiolonczela

Wejściówki od 4.09 w BOK i online

29.09 (piątek), godz. 19:00

Spektakl „Księga matek”

Spektakl porusza tematykę kobiecości, siostrzeństwa i macierzyństwa (jego obraz kreowany w mediach społecznościowych kontra rzeczywistość). Spektakl miał premierę 28 maja 2022 roku w Domu Kultury Śródmieście. Jego produkcja została dofinansowana w programie „Kreacja - nowe dzieła i wydarzenia” m.st. Warszawy, w późniejszym czasie także przez Fundusz Wsparcia Kultury, a teraz przez Biuro Kultury m. st. Warszawy w programie Kalendarium Warszawy.

Reżyseria: Bartosz Mazur

Tekst: Joanna Grabowiecka

Adaptacja tekstu: zespół

Obsada: Diana Kadłubowska, Żaneta Sławińska-Zdunik, Magdalena Górska

Muzyka: Marcin Zdunik (kompozycje, wiolonczela), Oliwier Andruszczenko (instrumenty dęte), Hubert Zemler (instrumenty perkusyjne)

Światło: Zofia Krystman

Głosy z offu: Natalka Polańska, Anitka Rubinowska, Helena Mazur, śp. Danuta Nagórna

Utwór „Takiego chłopaka” - słowa: Natalia Grosiak, muzyka: Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński

„Księga matek” jest kobietą. Rodzi się z krystalicznie pięknego uczucia miłości, a żyje w ambiwalencji. Między znakami zapytania, wykrzyknikami i wielokropkami. „Księga matek” to podróż przez wiele wymiarów macierzyństwa wiecznie uwikłanego w cykl życie - śmierć

- odrodzenie, a w dzisiejszych czasach zawieszonego gdzieś pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością. Pomiędzy obrazkami z instagrama, których pragniemy, a codziennymi trudnościami, których nie wypada umieszczać w kadrze kobieta - matka zdaje się zarówno królowa, jak i być poddaną.

Ze sceny dociera wielogłos - aktorki są trzy, ale głosów kobiecych nieskończona ilość. Warto sprawdzić czy Twój własny został usłyszany przez twórców spektaklu.

Wejściówki od 18.09 w BOK i online

30.09 (sobota), godz. 18:00

Recital Zbigniewa Żuka „Żeby tylko było słychać słowa”

Zbigniew Żuk piosenki pisze od 12 roku życia. Swoją twórczość nazywa Sokiem z Żuka, gdyż za każdym razem kiedy tworzy lub koncertuje, wyciska z siebie wszystko co w nim najlepsze.  12 września 2022 roku miała miejsce premiera jego debiutanckiej płyty „Żeby tylko było słychać słowa”. Album zawiera jedenaście autorskich kompozycji do własnych tekstów. Muzyka oscyluje na styku piosenki poetyckiej, ambitnego popu i poezji śpiewanej. Teksty opowiadają o świecie, w którym się rodzimy, dojrzewamy, zakochujemy się, często zakładamy rodziny i umieramy.

Ma za sobą udział w:

- Festiwalu Anny Treter Korowód Piosenki Autorskiej PIOSENKARNIA (Kraków)

- Festiwalu Piosenki PRZY KOMINKU (Kielce) – Nagroda za kompozycje

- Przeglądzie Piosenki Autorskiej STROJNE W BIEL (Lublin) – I Nagroda oraz Nagroda Publiczności

- XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej NOCNIK 2021 – I Nagroda

- 54. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie – wyróżnienie w kategorii Najlepszy Wykonawca 

- 55. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie – wyróżnienie w kategoriach: Najlepszy Wykonawca oraz Najlepsza Piosenka

- OPPA 2022 – 39. Międzynarodowym Festiwalu Bardów – GRAND PRIX im. Jonasza Kofty

Artysta wystąpi z towarzyszeniem Marcina Saktury, akompaniującego mu na gitarze basowej.

Bilety: 25 zł od 12.09 w BOK i online.

01.10 (niedziela), godz. 16:00-20:00

„CIAŁO - MÓJ DOM” - mikser dyskusyjno-warsztatowy bazujący na treściach spektaklu „Księga Matek” w reż. Bartosza Mazura

„Ciało - mój dom” to dla każdej z uczestniczek osobiste spotkanie. Przede wszystkim ze swoim ciałem, które jest bramą do spotkania z samą sobą, z inną kobietą, ze społeczeństwem, z oczekiwaniami, z szansami… bo ciało jest Twoją świątynią.

Mikser prowadzi JOANNA GRABOWIECKA-ŚWIERSZCZ - reżyserka teatralna, autorka scenariuszy, trenerka rozwoju trwałego, malarka. 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona do 15. 

Zapisy pod adresem: [email protected], nr tel. 600 775 369 (preferowane smsowo), wiadomość prywatna na fanpage’u Fundacji ANIMEA. Każdy zapis potwierdzamy wiadomością zwrotną.

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa

BIELAŃSKI UNIWERSYTET III WIEKU | INAUGURACJA

Przypominamy, że niebawem ruszamy też z zapisami do Bielańskiego Uniwersytety III Wieku na semestr 2023/2024 od 26.09 online lub telefonicznie 22 834 65 47

Opłata semestralna 120 zł, opłata członkowska dla nowych członków (jednorazowa) – 30 zł

Inauguracja nowego roku akademickiego 3.10. 2023 r. godz. 11:00. W programie koncert “Świat włoskich melodii” w wykonaniu Retro Orchestra oraz wykład dr Olafa Kwapisa “Biennale w Wenecji” 

Planujemy również organizację najbliższej wycieczki: Szlakiem Mikołaja Kopernika – warsztaty historyczne  w Olsztynku oraz Olsztynie w dn. 19.10.2023r. Szczegóły na naszej stronie internetowej www.bielanski.waw.plw zakładce “Nasze wycieczki”.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOWY SEZON KULTURALNY | ZAPISY NA ZAJĘCIA

Zapraszamy serdecznie do zapisów na zajęcia na sezon 2023/2024 w Bielańskim Ośrodku Kultury! Nasza oferta jest tak różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań.

Dla najmłodszych mamy przygotowane fascynujące zajęcia artystyczne, gdzie dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności twórcze. Dla młodzieży oferujemy warsztaty teatralne, taneczne i muzyczne, które pomagają rozwijać umiejętności interpersonalne i kreatywność.

Dla dorosłych przygotowaliśmy szeroką gamę zajęć, które pozwalają na rozwijanie pasji i zdobywanie nowych umiejętności. Od kursów językowych i malarskich po warsztaty taneczne. 

Nie czekajcie! To idealny moment, aby rozpocząć coś nowego, poznać nowych ludzi i przeżyć niezapomniane chwile. Zapiszcie się już dziś na zajęcia w Bielańskim Ośrodku Kultury i odkryjcie swoje ukryte talenty!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DOKUMENT W BOK | POKAZY FILMOWE DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Od października ruszamy z Dokumentem w BOK. Jest to projekt edukacyjny, który zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli do wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie z edukacją filmową. Projekt jest finansowany z Funduszu Edukacji Kulturalnej ze środków m.st. Warszawa.

W nadchodzącym sezonie czekają na nas spotkania pełne fascynujących filmów dokumentalnych, których tematyka dotyczy istotnych kwestii naszej rzeczywistości. Nie zabraknie produkcji poświęconych ekologii, technologii cyfrowej, historii czy społeczeństwu. To nie tylko okazja do czerpania wiedzy, lecz także szansa na zainspirowanie się, podjęcie dyskusji i wymianę poglądów.

Podczas projekcji filmów dokumentalnych, młodzież będzie miała okazję spotkać się z osobami reprezentującymi branżę filmową. To szansa na zdobycie wiedzy od ekspertów, którzy pracują na co dzień w tej pasjonującej dziedzinie. Przybliżą nam kulisy powstawania filmów, opowiedzą o swoich doświadczeniach i odpowiedzą na nurtujące pytania.

Repertuar:

5.10, godz. 11.00 „O zwierzętach i ludziach”
Spotkanie z producentem Anną Weredą
Prowadzenie: Kaja Klimek – krytyczka filmowa, edukatorka

19.10, godz. 11.00 „Bezkrwawa rewolucja”
Spotkanie z reżyserem Łukaszem Czajką
Prowadzenie: Kaja Klimek – krytyczka filmowa, edukatorka

9.11, godz. 11.00 „Ewenement Molesta”
Spotkanie z producentem Maciejem Ostatkiem i Vieniem – Piotrem Więcławskim
Prowadzenie: Kaja Klimek – krytyczka filmowa, edukatorka

23.11, godz. 11.00 „Simona”
Spotkanie z reżyserem Natalią Koryncką – Gruz
Prowadzenie: Kaja Klimek – krytyczka filmowa, edukatorka

7.12, godz. 11.00 „Chwilami życie bywa znośne”
Spotkanie z dziennikarką, reżyserem Katarzyną Kolendą – Zaleską
Prowadzenie: Kaja Klimek – krytyczka filmowa, edukatorka

13.12, godz. 11:00 “Nasza Solidarność”
Spotkanie z autorem filmu Adamem Szymańskim i świadkiem wydarzeń strajku w Hucie Warszawa 1980 Karolem Szadurskim
Prowadzenie: Joanna Tatko – producentka i konsultantka scenariuszowa

18.12, godz. 11:00 Partner pokazu: STOWARZYSZENIE FILMOWCÓW POLSKICH

  • “Dad You’ve Never Had”
  • “Raisa”
  • “We have one heart”
  • “Solar Voyage“

Spotkanie z reżyserem filmu “Dad You’ve Never Had” Katarzyną Warzechą oraz Adamem Żądło – reżyserem i twórcą animacji “Solar Voyage”
Prowadzenie: Joanna Tatko – producentka i konsultantka scenariuszowa

Udział w projekcie jest bezpłatny (grupy zorganizowane), obowiązują zapisy: [email protected]

Koordynatorki projektu:
Małgorzata Łukasiuk [email protected]
Aleksandra Zdancewicz [email protected]

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

Chcielibyśmy także serdecznie zachęcić wszystkich do odwiedzania naszych profili w mediach społecznościowych, ponieważ tam jesteśmy na bieżąco z najważniejszymi informacjami o naszych wydarzeniach!

Strona internetowa

Facebook

Instagram


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 26 km/h