Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 04:49
Reklama

Koniec brodzenia w błocie! Będzie chodnik!

Zarząd Dróg Miejskich postanowił zainwestować w infrastrukturę pieszą. Wydeptana ścieżka na Powązkowskiej stanie się pełnoprawnym chodnikiem. Kiedy?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie inwestycje są obecnie realizowane w Warszawie,
  • jaki jest problem z przedeptem na Powązkowskiej,
  • kiedy możemy spodziewać się zakończenia prac,
  • jakie są warunki przystąpienia do przetargu.

Warszawa ostatnimi czasy sporo inwestuje w infrastrukturę drogową. Przykładem takich działań jest choćby przebudowa ulicy Przasnyskiej, modernizacja torów tramwajowych na Wólczyńskiej czy remont jezdni na rondzie Radosława.

Piesi spacerujący Powązkowską wydeptali ścieżkę, która w deszczowe dni stawała się błotnistym bagnem. Żoliborzanie i żoliborzanki mieli tego dość, od lat - jak informuje Miasto Jest Nasze - apelując do miasta o przyzwoity chodnik. Domagały się tego niemal wszystkie lokalne stowarzyszenia. Doczekali się - miasto obiecało wybudować pełnoprawny chodnik w miejsce przedeptu na rogu Powązkowskiej i Rydygiera. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg.

W ramach planowanych robót, istniejący chodnik, przez który piesi muszą nadkładać drogi, zostanie rozebrany, a w jego miejsce pojawi się zieleniec. W optymalnym przebiegu, na który mieszkańcy „zagłosowali” nogami, zostaną ułożone nowe płyty o wymiarach 50 x 50 cm.

- deklaruje ZDM.

Chodniki zamiast przedeptów. Kiedy?

Zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Miejskich z zapytaniem, ilu wykonawców zgłosiło się do przetargu. Zainteresowało nas również, co skłoniło ZDM do zajęcia się chodnikami właśnie teraz, gdyż problem zgłaszany był już dawno. O odpowiedzi niezwłocznie powiadomimy Was w artykule.

Wiemy jednak, że firmy mogą zgłaszać swoje kandydatury do 17-go sierpnia, do 10:30. Wybór oferty powinien nastąpić do 15-go września. Według dokumentów, realizator ma ramowy czas 60 dni na wykonanie wszystkich prac. Możemy się więc spodziewać oddania chodnika do użytku w połowie listopada.

Warunki wzięcia udziału w przetargu

Zarząd Dróg Miejskich opublikował pismo określające, jakie kryteria musi spełnić wykonawca robót budowlanych. Są to między innymi:

  • uzyskanie w ciągu ostatnich trzech lat przychodu minimum 120 000 złotych,
  • bycie ubezpieczonym od odpowiedzialności cywilnej na kwotę minimum 120 000 złotych,
  • w ciągu poprzednich 5 lat wykonał dwie roboty budowlane polegające na przebudowie drogi, o wartości minimum 100 000 złotych każda,
  • wśród pracowników znajdują się osoby kompetentne: kierownik robót drogowych z minimum pięcioletnim doświadczeniem oraz architekt krajobrazu z wykształceniem wyższym kierunkowym,
  • wykonawca musi wpłacić wadium w wysokości 1400 złotych.

Przeczytaj również: Marymont - to jeszcze Żoliborz, czy już Bielany?

Zwłaszcza po prawej stronie Wisły przecięcie dotychczasowej siatki ulic trasą szybkiego ruchu wywoływało trudności. Jak wspominają starsi mieszkańcy tych okolic, niektóre ulice – jak Ostródzka, Głębocka, czy świętego Wincentego – zostały przecięte nową trasą, przez co listonosze nierzadko mylili się przy dostarczaniu przesyłek.

przedept2
przedept2

przedept4
przedept4

przedept4-1
przedept4-1

przedept5
przedept5

przedept1
przedept1

przedept3
przedept3

tu będzie chodnik
tu będzie chodnik


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h