Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 01:31
Reklama

Rusza przebudowa Przasnyskiej

W pierwszej kolejności robotnicy zabiorą się za odcinek od ulicy Duchnickiej do Rydygiera.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym planowanych etapach prac,
- od kiedy mieszkańcy i mieszkanki mogą liczyć się z utrudnieniam.

Pod koniec maja dzielnica informowała o wprowadzeniu na plac budowy wykonawcę. Po ponad miesiącu od tej informacji na ulicy Przasnyskiej nie rozpoczęto prac. W czwartek, 6 lipca zwróciliśmy się m.in. z pytaniem o to, kiedy można spodziewać się prac. Dzień później, czyli w piątek, 7 lipca otrzymaliśmy oficjalny komunikat dzielnicy. Jak informuje dzielnica od środy, 12 lipca na odcinku od ul. Duchnickiej do skrzyżowania z ul. Rydygiera obowiązywać będzie nowa, tymczasowa organizacja ruchu.

- Termin rozpoczęcia ciężkich prac budowalnych wynika z zakończenia ostatnich uzgodnień z gestorami sieci – przekazała Donata Wancel, rzeczniczka prasowa dzielnicy w odpowiedzi na pytanie, o to dlaczego po ponad miesiącu od wprowadzenia wykonawcy na teren inwestycji prace wciąż nie ruszyły.

Prace i zmiany w organizacji ruchu na tym odcinku (Duchnicka-Rydygiera) podzielone zostały na 3 etapy. We wszystkich etapach ulica Przasnyska zostanie zawężona o połowę i wprowadzony zostanie ruch jedno kierunkowy. Kierowcy będą mogli dojechać w kierunku skrzyżowania z ulicą Rydygiera. W etapie 1 i 2 zmiany obejmą wschodnią stronę ulicy, czyli tę z pasem zieleni, przy której zostaną wybudowane chodniki oraz zatoka parkingowa. Dodatkowo w pierwszym etapie tymczasowo zlikwidowane będzie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Duchnicką. Natomiast w etapie trzecim czasowej organizacji ruchu realizowane będą prace związane z budową chodnika po zachodniej stronie ulicy.

Prace nad rondem będą na końcu

- Wykonawca zapewnił nas, że będzie podejmował działania, aby maksymalnie zminimalizować utrudnienia w ruchu dla mieszkańców, a tablice informujące o wprowadzanych zmianach w organizacji ruchu mają być umieszczane na 5 dni przez ich wprowadzeniem – mówi cytowany w oficjalnym komunikacie żoliborskiego urzędu Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz Warszawy.

Jak informuje dzielnica, wykonawca inwestycji – firma Wegarten – przewiduje, że kluczowe prace budowlane i lokalne utrudnienia dla ruchu samochodowego, rowerowego oraz dla pieszych, na tym odcinku będą trwały ok. 1,5-2 miesiące. Następnie zamierza przystąpić do głównych prac na odcinku Przasnyskiej od ulicy Rydygiera do ul. Krasińskiego. Niewykluczone, że część robót związanych z przebudową ulicy może być prowadzona równocześnie na obu odcinkach. W ostatniej kolejności zaplanowane jest rozpoczęcie budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Przasnyskiej i Rydygiera.

Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2024 roku.

Przeczytaj również: Remont Przasnyskiej. Formalności na finiszu, wkrótce ruszą prace

W sprawie przebudowy ulic Przasnyskiej, w styczniu odbyły się konsultacje społeczne, o wyniku których dzielnica poinformowała w lutym. Mieszkańcy wyrażali opinie względem przedstawionej koncepcji, a firma odpowiedzialna za projekt i prace budowlane, sugestie mieszkańców miała uwzględnić w ostatecznym projekcie.

przasnyska sm

przasnyska sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h