Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:55

Usterki na Zachodniej, bilety KM honorowane w autobusach

Do końca doby mogą potrwać utrudnienia związane z usterką urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia. W związku z tym Koleje Mazowieckie wprowadziły honorowanie wszystkich biletów KM w autobusach, tramwajach, metrze, pociągach SKM oraz w pociągach PKP Intercity - poinformowała w piątek rzecznik Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.
Usterki na Zachodniej, bilety KM honorowane w autobusach

Autor: Joanna Miśkiewicz

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co spowodowało usterkę,
  • jakie są opóźnienia pociągów,
  • jak długo mogą potrwać utrudnienia,
  • co w związku z tą sytuacją zmieni się w taryfie biletowej.

 

Burza, która przeszła w nocy i nad ranem nad stolicą spowodowała usterkę urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji kolejowej Warszawa Zachodnia. Służby usunęły usterkę, jednak pociągi wciąż mają duże opóźnienia, które sięgają kilkudziesięciu minut. Mogą one potrwać do końca doby.

"W związku z awarią urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia są duże utrudnienia w ruchu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym, które mogą potrwać do końca doby. W związku z tym zostało wprowadzone do odwołania honorowanie wszystkich ważnych biletów KM" - poinformowała w piątek rzecznik Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.

Dodała, że ważne bilety KM honorowane są w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego, czyli w autobusach, tramwajach, metrze i pociągach SKM Warszawa na obszarze I i II strefy biletowej ZTM, w pociągach PKP Intercity na całym obszarze kursowania pociągów KM (honorowanie nie dotyczy pociągów kategorii EIP „Pendolino”, wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia) oraz w pociągach WKD Warszawa na odcinku Warszawa Śródmieście–Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Przeczytaj również: Miejsce Pamięci na Cytadeli zamienia się w ruinę

OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO SĄ CO ROKU POMPATYCZNE. DEFILADA ŻOŁNIERZY, DEFILADA POWIETRZNA, ZMIANA WARTY HONOROWEJ, REKONSTRUKCJE BITEW, A TAKŻE NIEDAWNE OTWARCIE MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO. CZY TO JEDNAK ZNACZY, ŻE PAMIĘĆ O BOHATERACH RUCHU OPORU JEST KULTYWOWANA?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 13 km/h