Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 01:24
Reklama

Plażowi wracają na cztery stołeczne plaże

Od soboty, na cztery warszawskie plaże - Żoliborz, Rusałka, Poniatówka i Saska – wracają plażowi. Mieszkańcy i turyści mogą u nich wypożyczyć sprzęt rekreacyjny (leżaki, gry, sprzęt sportowy), zasięgnąć informacji o ofercie działań sportowych i kulturalnych nad Wisłą.

Stołeczny ratusz przekazał, że misją plażowych jest także dbanie o bezpieczeństwo i porządek nad Wisłą. W punktach będzie można pobrać worki na śmieci i eko-popielniczki.

Punkty "Warszawskiego Plażowego" będą funkcjonowały w lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 14-19, w soboty i niedziele w godz. 11-19, a we wrześniu w soboty i niedziele w godz. 12-18.

Główny punkt informacyjny Dzielnicy Wisła znajduje się na bulwarze gen. Pattona w pawilonie na wysokości Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą.(PAP)

Przeczytaj również: Gdzie na Żoliborzu można grillować?

Sezon na grillowanie rozpoczął się wraz z majowym weekendem, a mieszkańcy Warszawy chętnie korzystają z możliwości rozpalenia ogniska czy grilla na terenach nadwiślańskich. Na Żoliborzu popularnym miejscem do rozpalania ognisk jest plaża Żoliborz. Należy jednak pamiętać, że o tym czy można rozpalać grilla czy ognisko w danym miejscu decyduje zarządca terenu. Zazwyczaj informację na ten temat można znaleźć na tablicach z regulaminem znajdujących się przy wejściu do parku.

plaża żoliborz sm

plaża żoliborz sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h