Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 09:26

Rzuciła salę sądową dla warsztatu stolarskiego. Posłuchaj podcastu z "Damą z wiertarką"

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest rzucić wszystko i zacząć zupełnie nową przygodę?

W tym podcaście dowiesz się:

- o tym jak Agnieszka rozpoczęła swoją przygodę ze stolarstwem,
- z jakim stereotypami musi się mierzyć,

- jak to się dzieje, że prawniczka staje się damą z wiertarką?
- jak długo trwało dojście do etapu własnej pracowni w jednej z najdroższych dzielnic Warszawy
- jakie zajęcia prowadzi Agnieszka w swojej pracowni i jak do niej dotrzeć?
- co się zmieniło w jej życiu po odejścia z kancelarii i założeniu stolarskiego biznesu?  
- zaglądamy do warsztatu Agnieszki i dowiecie się jak zbudować domek dla owadów.

Agnieszka Bykowska-Giler, prawniczka z wykształcenia, postanowiła zamienić kancelarię prawną i salę sądową na warsztat stolarski. Jak doszło do tego niezwykłego przejścia i czy każdy może podjąć taką decyzję? W naszym najnowszym podcastcie z Agnieszką poznacie odpowiedzi na te pytania i wiele więcej.

Agnieszka znana jako „Dama z wiertarką” opowiada o swojej fascynacji stolarstwem i tym, jak rozpoczęła swoją przygodę w tej dziedzinie. Dowiemy się również, z jakimi stereotypami musiała się mierzyć na swojej drodze, gdy jako kobieta wkraczała do typowo męskiego zawodu. Opowieść o panu, którego światopogląd został zachwiany przez widok blondynki trzymającej wkrętarkę czy zaciski, z pewnością was zaciekawi.

Podczas nagrania odwiedziliśmy pracownię Agnieszki, gdzie z zainteresowaniem uczestniczyliśmy w procesie budowy domku dla owadów. W tym podcastcie krok po kroku opisuje, skąd bierze materiały i jak zbudować taki domek. Jeśli zawsze marzyliście o własnym schronieniu dla owadów w waszym ogrodzie, ten fragment podcastu będzie dla was prawdziwym tutorial'em.

Agnieszka Bykowska-Giler jest także znana żoliborzankom i żoliborzom za sprawą warsztatów stolarskich, które organizuje w ramach budżetu obywatelskiego w Centrum Lokalnym Żoliborz. Już od kilku lat prowadzi zajęcia stolarskie dla dzieci, kobiet i rodzin, dając im możliwość odkrycia pasji i zdobycia nowych umiejętności.

Dołączcie do nas w najnowszym odcinku podcastu "Dama z wiertarką", gdzie Agnieszka Bykowska-Giler opowie o swojej niezwykłej drodze, mierzeniu się ze stereotypami i budowie domku dla owadów. Bądźcie gotowi na inspirujące historie i praktyczne wskazówki od tej wyjątkowej stolarki. Posłuchajcie podcastu i dajcie się porwać pasji do rękodzieła!

Przeczytaj również: Andrzej Rysuje: “Polska jest dobrym miejscem dla satyryków”

W tym podcaście Andrzej Milewski opowiada o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z rysunkiem, czym w przeszłości się zajmował. Prace Andrzeja są trafnym komentarzem naszej rzeczywistości, który bawi wszystkich. Sytuacje i zjawiska wyrażone nawet jednym obrazkiem i zapisanym w dymku jednym zdaniem potrafią wyrazić więcej niż niejedne felietony, komentarze i artykuły. W rozmowie z Gazetą Żoliborza artysta opowiada w jaki sposób dobiera tematykę do danych obrazków i w jaki sposób je tworzy.

IMG_5878
IMG_5878

IMG_5905
IMG_5905

IMG_5906
IMG_5906

IMG_5907
IMG_5907

dama z wiertarką,
dama z wiertarką,


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ