Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 00:45
Reklama

Sadzonka za elektrośmieci. W tym roku akcja również na Żoliborzu

Pierwsza odsłona tegorocznego wydarzenia, które odbyło się na Woli już za nami, ale na Pradze-Południe i na Żoliborzu będą kolejne.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

  • o zasadach akcji,
  • kiedy odbędzie się na Żoliborzu.

Miasto zachęca do recyclingu. W zamian za elektrośmieci - radio, mikser czy telewizor, warszawiacy mogą odebrać roślinę. Pierwsza odsłona programu już za nami, ale miasto zapowiada ciąg dalszy.

Kolejne akcje zaplanowano: 20 maja w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Grochowskiej 274 i 3 czerwca podczas Targu Śniadaniowego na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Śmiałej i al. Wojska Polskiego.

Wydarzenia na Pradze-Południe i Żoliborzu będą odbywać się w godz. 9-15.

Każdy przyniesiony elektrosprzęt przeliczany będzie na kupony, które będą wymieniane na sadzonki. Im większy sprzęt, tym więcej roślinek będzie można otrzymać. Na sadzonkę będzie można wymienić też odpowiednią liczbę zużytych baterii.

Ratusz wyjaśnił, że wszystko będzie odbywać się według przelicznika: mały sprzęt (np. suszarka, mikser) lub 20 szt. baterii = 1 kupon, średni sprzęt (np. mikrofala, telewizor, odkurzacz, komputer) = 2 kupony, duży sprzęt (np. lodówka, pralka) = 3 kupony.

"Jeden kupon można wymienić na jedną sadzonkę, a każda osoba może otrzymać maksymalnie siedem kuponów. Co ważne, na kupony nie będzie można wymienić kabli" - wyjaśnił ratusz.

Na co dzień elektroodpady przyjmują PSZOK'i

Na co dzień warszawiacy mogą bezpłatnie pozbyć się elektroodpadów na kilka sposobów. W oznakowanych punktach zbierania prowadzonych przez ElektroEko w soboty w godzinach 10–14. Punkty znajdują się w każdej dzielnicy, ich adresy dostępne są na stronie internetowej. Bezpośrednio z domów – usługa dotyczy dużych elektrośmieci (np. pralek, lodówek, zmywarek). Szczegóły dostępne są w zakładce Informacje o elektroodpadach. W Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK-ach). W Mobilnych Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów (tzw. MPSZOK-ach) – usługa dotyczy małych elektrośmieci.

(PAP)/Gazeta Żoliborza

Przeczytaj również: Co zrobić z elektrośmieciami? Miasto ustawia pojemniki i oferuje darmowy odbiór z domu

Na Żoliborzu w 6 miejscach pojawiły się zielone kontenery na elektrośmieci. Takie same kontenery pojawiły się w całym mieście. Łącznie jest ich 50. To wspólna inicjatywa organizacji ElektroEko i miasta. 

elektrośmieci sm
elektrośmieci sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 15 km/h