Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 22:49

Najlepsze włoskie jedzenie na Żoliborzu. Tak wynika z prestiżowego rankingu

Gdzie zjeść najlepszą pizzę w mieście? Okazuje się, że w pizzerii na Żoliborzu, którą autorzy rankingu docenili przede wszystkim za jakość ciasta i składniki sprowadzane z Włoch.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o rankingu zestawiającym najlepsze pizzerie Europy,
- o tym, które miejsce zajęła pizzeria z Żoliborza,
- o restauracji, którą twórcy rankingu postanowili wyróżnić.

Ciao a Tutti ponownie znalazło się w prestiżowym przewodniku „50 Top Pizza”, którego autorzy wskazują miejsca serwujące najlepszą pizzę w Europie. W ocenie brany pod uwagę jest smak pizzy, ale również jakość składników i obsługa danego miejsca. W rankingu nie zostają uwzględnione restauracje z Włoch, dla których prowadzony jest osobne zestawienie.

Włoscy eksperci docenili trzy polskie restauracje. Najlepiej wypadła pizzeria Ostro z Gdańska zajmując 34. miejsce. Na 38. pozycji znalazło się Ciao a Tutti działające w trzech lokalizacjach w Warszawie, w tym również na Żoliborzu przy ulicy Hübnera. To już kolejny raz, kiedy restauracja z Żoliborza znalazła się w zestawieniu. W poprzednim roku Ciao a Tutti sklasyfikowano na 30. miejscu. Wtedy też doceniono listę dostępnych na miejscu win i piw.

„Ciasto jest robione na miejscu, a pizza jest przygotowywana ze świeżych składników, które przyjeżdżają bezpośrednio z Włoch. Koniecznie trzeba spróbować pizzę z czterema rodzajami pomidorów oraz z pieczarkami i szynką prosciutto. Znajdziesz tu także wybór przystawek i sałatek, które wzbogacają ofertę gastronomiczną” – piszą w najnowszym zestawieniu jego włoscy autorzy, którym do gustu przypadły także sałatki, napoje i panna cotta.

Żoliborskie akcenty w prestiżowym rankingu

„Każdego roku przekraczamy w Ciao kolejne granice - te najważniejsze zawsze są związane z wynoszeniem jakości na coraz wyższe poziomy! (...) Wdzięczność, radość, wzruszenie i wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy wraz z nami tworzą Ciao!" - przekazali właściciele Ciao a Tutti.

Wyróżniona pizzeria zdobyła również uznanie naszych czytelników, czemu dali wyraz głosując na Ciao a Tutti w kategorii „Najlepsza pizza na Żoliborzu” oraz „Najlepsze włoskie jedzenie na Żoliborzu. Wówczas lokal w obu kategoriach zajął 3 miejsce uzyskując łącznie prawie 2 tys. głosów.

Trzecią polską pizzerią, która znalazła się w rankingu jest Zielona Górka z Pabianic, która zajęła 46. miejsce.

Poza rankingiem wyróżniona została druga żoliborska restauracja. Specjalne wyróżnienie trafiło do Mąki i Wody. Włosi docenili lokal za to, że można w nim zjeść inne niż pizza, włoskie tradycyjne dania. Do pozytywnej oceny przyczynił się również szeroki wybór win i miła obsługa.

Kto okazał się najlepszy w TOP 50 Pizza? Zdaniem ekspertów najlepszy okazał się lokal Sartoria Panatieri z Barcelony. Drugie miejsce zajła Bæst z Kopenhagi, a na trzecim 50 Kalò z Londynu.

Całe zestawienie znajdziecie tutaj.

Przeczytaj również: Marianna Zjawińska wydzierżawi dwie Prochownie na Żoliborzu

Kiedy ruszy Prochownia? Najpierw konieczne jest załatwienie wszystkich formalności. – Uruchomienie każdego takiego miejsca, to są formalne procedury m.in. odbioru sanitarnego lub innych wymaganych zezwoleń jak np. koncesja na sprzedaż alkoholu, więc pewnie z miesiąc to może zająć. Natomiast będziemy chcieli, żeby umowa na dzierżawę była wynegocjowana w przyszłym tygodniu – przekazał Tomasz Bratek i dodał, że cały proces już trwa. Ze względu na wymóg ustawowy przy dzierżawie na 3 lata, miasto musi wywiesić wykaz na 21 dni, czyli informację podaną do publicznej wiadomości, że dany lokal jest przeznaczony do dzierżawy.

pizza sm

pizza sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h