Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 09:37

Gdzie na Żoliborzu można grillować?

Wraz z nadejściem majowego weekendu rozpoczął się sezon grillowy, a mieszkańcy i mieszkanki Warszawy chętnie korzystają z możliwości rozpalenia ogniska czy grilla w parkach.

W tym artykule przeczytasz m.in:

  • kto decyduje o tym czy na danym terenie można rozpalać grilla,
  • dowiesz się, gdzie na Żoliborzu można grillować.

Sezon na grillowanie rozpoczął się wraz z majowym weekendem, a mieszkańcy Warszawy chętnie korzystają z możliwości rozpalenia ogniska czy grilla na terenach nadwiślańskich. Na Żoliborzu popularnym miejscem do rozpalania ognisk jest plaża Żoliborz. Należy jednak pamiętać, że o tym czy można rozpalać grilla czy ognisko w danym miejscu decyduje zarządca terenu. Zazwyczaj informację na ten temat można znaleźć na tablicach z regulaminem znajdujących się przy wejściu do parku.

Gdzie na Żoliborzu można grillować?

Podczas grillowania należy pamiętać, by nie zakłócać spokoju innym, a po zakończeniu pikniku - posprzątać po sobie. Za zaśmiecanie grozi grzywna do 500 złotych.

Na terenie Żoliborza grillowanie jest dozwolone na Kępie Potockiej i w parku Fosa i Stoki Cytadeli.

Inną możliwością jest wybranie się do sąsiednich Bielan, a konkretnie na polanę w Lesie Młociny, gdzie znajduje się specjalna strefa do rozpalania grilla i ogniska.

Leśnicy apelują, żeby nie rozpalać ognia poza nimi oraz by pamiętać o dokładnym zgaszeniu ogniska po zakończeniu pikniku. Przypominają również, że na polanach nie zawsze może znajdować się wystarczająca ilość drewna, więc najlepiej zabrać ze sobą własny opał.

Grille można rozstawiać w dowolnym miejscu polan. Mieszkańcy powinni jednak pamiętać, żeby zużyty opał z grilla wyrzucić do misy ogniskowej.

Przeczytaj również: Park Fosa, czyli miejsce gdzie sztuka miesza się z przyrodą

Park Fosa jest wyjątkowym parkiem w skali Warszawy nie tylko ze względu na swój przyrodniczy charakter, ale też artystyczne instalacje wpisujące się w zastany krajobraz. Zobacz galerię zdjęć parku w obiektywie naszego fotoreprotera Dariusza Rutkowskiego.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ