Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 08:11
Reklama

Plebiscyt na „Najlepszych Sportowców Żoliborza 2022"- ostatnia szansa na nominacje!"

Plebiscyt "Najlepsi sportowcy Żoliborza 2022" wciąż trwa, a termin nadsyłania nominacji zbliża się nieubłaganie ku końcowi. Przypominamy, że macie czas do 28 kwietnia, aby zgłosić swoich faworytów do jednej z kategorii wiekowych: Junior, Młodzież, Senior lub OldBoy.

Nominacje można dokonać poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się poniżej. Przypominamy, że uzasadnienie nominacji ma kluczowe znaczenie w kolejnym etapie plebiscytu, gdy kapituła wybierze finalistów.

Nominowaną osobą nie musi być utytułowany sportowiec. Wystarczy, że kandydat lub kandydatka do ma talent, pasjonuje się sportem, ma aspiracje na bycie mistrzem w danej dycyplnie lub po prostu sport sprawia jej lub jemu frajdę. W naszym plebicycie trofea nie są najważniejsze.

W kategoriach sportowych, do których można zgłaszać kandydatów, znajdują się między innymi piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekka atletyka, taniec, sporty walki, tenis, jeździectwo, łucznictwo, pływanie oraz kolarstwo szosowe i górskie.

W finale plebiscytu, każda szkoła będzie miała maksymalnie jednego przedstawiciela lub przedstawicielkę w kategorii Junior i Młodzież. W finale znajdzie się również do pięciu osób z kategorii Senior i OldBoy.

To czy Wasz kandydat pojawi się w finale i będzie miał szansę zdobyć tytuł, zależy również od Was. Decydujący głos należy do czytelniczek i czytelników Gazety Żoliborza, którzy w otwartym głosowaniu wybiorą spośród finalistów zwycięzców plebiscytu.

Ogłoszenie wyników w każdej kategorii odbędzie się 31 maja. Nie przegapcie swojej szansy, aby wziąć udział w wyborze najlepszych sportowców Żoliborza 2022. Nominujcie swoich faworytów już dziś!

Kto zasiada w kapitule?

Ewa Brodnicka – bokserka zawodowa, była mistrzyni Europy i była mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej.

Agnieszka Kobus-Zawojska –polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy. Zawodniczka AZS-AWF
Warszawa, dziennikarka radiowa.

Olga Gorzelak – trenerka Tenisa, 29 rakieta świata w kategorii U-18. Wielokrotna mistrzyni Polski, uczestniczka
turniejów wielkoszlemowych.
Promotorka aktywności fizycznej.

Wanda Gąsiewska-Król
łyżwiarka szybka, wielokrotna reprezentantka Polski, olimpijka, medalistka i rekordzistka mistrzostw Polski.

prof. Jolanta Maria Żyśko
polska teoretyczka sportu, prorektorka Akademii Wychowania Fizycznego w
Warszawie. Kilkukrotna mistrzyni Polski w żeglarstwie
regatowym w klasie 470.

dr Adam Pawlukiewicz
felietonista Przeglądu Sportowego i Forbesa, korespondent Mistrzostw świata Qatar 2022, ekspert od marketingu sportowego. Twórca rankingu „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie.

Krzysztof Włodarczyk –
bokser, były mistrz świata
organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej.

Michał Pol – dziennikarz
sportowy, bloger i youtuber,
były wieloletni redaktor
naczelny Przeglądu
Sportowego, pierwszy laureat
Grand Press Digital.

Piotr Popławski przedstawiciel Polskiego Związku Rugby. Absolwent AWFiS w Gdańsku. Specjalista w zakresie marketingu sportowego, social media i
zarządzania marką.

Przeczytaj również: Sławomir Napłoszek, zawodnik Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont po 29 latach wraca na Igrzyska Olimpijskie

Obecnie radość jest dużo większa niż te 29 lat temu. W czasach, kiedy pierwszy raz pojechałem na Igrzyska system kwalifikacji był zupełnie inny. Wówczas wystarczyło przejść kwalifikacje wewnątrz państwowe, na których poziom bywał różny. To bywało o tyle kłopotliwe, że czasami, trzeba było udowadniać, wyrażę się przysłowiowo, że nie jest się garbatym. Wtedy nie było też takiego dostępu do informacji jak dziś i o tym, że jadę na Igrzyska do Barcelony dowiedziałem się z Przeglądu Sportowego. Wtedy bardzo ucieszyłem się i nogi się pode mną ugięły - mówi Sławomir Napłoszek.

Ostatni momement na nominacje
Ostatni momement na nominacje

OStatnie dni na nominacje
OStatnie dni na nominacje

Projekt bez tytułu
Projekt bez tytułu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 5°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 7 km/h