Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 04:28
Reklama

Rusza autobus do Kampinosu

Na ulicę wyjechały autobusy weekendowej linii 800 kursujące do Kampinosu, a konkretnie cmentarza i muzeum w Palmirach.

W tym artykule przeczytasz m.in.:                            

- skąd rusza autobus,
- o muzeum w Palmirach.

Puszcza Kampinoska to ewenement na skalę europejską – tuż za granicami metropolii znajduje się park narodowy o powierzchni ponad 38,5 tys. ha. To pozostałości lasów, które przed wiekami pokrywały dzisiejsze Mazowsze. W puszczy jest ponad 350 kilometrów pieszych szlaków turystycznych prowadzących przez łąki, bagna, wydmy i oczywiście puszcza.

Puszcza to także miejsce historycznych wydarzeń – bitew powstania styczniowego, drugiej wojny światowej. Na jej terenie w czasie powstania warszawskiego zlokalizowany był kilkutysięczny obóz Armii Krajowej.

Autobusem do Kampinosu

W Puszczy Kampinoskiej pochowano ofiary 21 masowych mordów przeprowadzonych przez Niemców w latach 1939-43, m.in. lekkoatletę Janusza Kusocińskiego i marszałka Sejmu – Macieja Rataja. Zobaczyć można wystawę poświęconą egzekucjom w Palmirach i na terenie Puszczy Kampinoskiej w latach 1939-43, oraz wydarzeniom na tym obszarze w trakcie II wojny światowej.

To właśnie do cmentarza i muzeum w Palmirach dojeżdża autobus linii 800, który w ten weekend rozpoczął weekendowe kursy. Autobus będzie odjeżdżał z węzła komunikacyjnego na Młocinach.

•            Trasa linii 800: METRO MŁOCINY – al. gen. M. Wittek – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Kiełpin Stary: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów Polski: szosa gdańska – Palmiry: szosa gdańska – palmirska droga – Kampinoski Park Narodowy: palmirska droga – PALMIRY-MUZEUM.

Przeczytaj również: Wędrówki po wydmach i urokliwe panoramy w Kampinosie – Felieton

Puszczę można przemierzać kilometrami, kombinując z mapą i łącząc szlaki. Niewiele jest jednak takich przejrzystych pętelek, gdzie samochód zostawia się na parkingu i robi krótki spacer na parę kilometrów, idealny na czas po pracy lub szybką przebieżkę między późnym niedzielnym domowym śniadaniem, a wczesnym obiadem u mamusi lub babci. Zapraszam na Ścieżkę wokół Bieli.

Autobus linii 800 do Kampinosu_01_fot. ZTM Warszawa
Autobus linii 800 do Kampinosu_01_fot. ZTM Warszawa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h