Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 23:07

Andrzej Rysuje: "Polska jest dobrym miejscem dla satyryków”

Posłuchaj podcastu z Andrzejem Rysuje, satyrykiem, rysownikiem i mieszkańcem Żoliborza.

Andrzej Rysuje, to pseudonim artystyczny Andrzeja Milewskiego, którego obrazki publikowane są m.in. w Gazecie Wyborczej. Za pomocą, krótkich komiksów i rysunków w satyryczny sposób komentuje polityczną i społeczną rzeczywistość.

W tym podcaście Andrzej Milewski opowiada o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z rysunkiem, czym w przeszłości się zajmował. Prace Andrzeja są trafnym komentarzem naszej rzeczywistości, który bawi wszystkich. Sytuacje i zjawiska wyrażone nawet jednym obrazkiem i zapisanym w dymku jednym zdaniem potrafią wyrazić więcej niż niejedne felietony, komentarze i artykuły. W rozmowie z Gazetą Żoliborza artysta opowiada w jaki sposób dobiera tematykę do danych obrazków i w jaki sposób je tworzy.

Jakie miejsca na Żoliborzu lubi Andrzej Rysuje?

Andrzej Rysuje zdradza również czy narysowałby obrazek dla Orlenu i czy w związku z charakterem swojej twórczości otrzymywał groźby lub doświadczył nieprzyjemnych incydentów.

Rysownik opowie również o swoich związkach z Żoliborzem i pracowni, która znajduje się w historycznej części Żoliborza, a także o ulubionych miejscach w dzielnicy i tych, niewzbudzających jego sympatii.

Dowiecie się również czy Andrzej Mleczko dla Andrzeja Rysuje jest konkurencją czy autorytetem.

Posłuchaj również: [Podcast] Żoliborz żegna Pawilon Kulturalny. Mieszkańcy opowiadają o jego znaczeniu i niepewnej przyszłości

– Do tej pory widziałam, że w ciemno mogę tutaj przyjść a i tak spotkam kogoś znajomego – mówi Katarzyna Nowak ze stowarzyszenia Żoliborz Przyszłości. O znaczeniu tego miejsca opowiadają również pozostali uczestnicy i uczestniczki piątkowego wydarzenia, a także mieszkańcy i mieszkanki Żoliborza. Więcej w nagraniu, które znajduje się powyżej.

andrzej-rysuje

andrzej-rysuje

andrzej rysuje

andrzej rysuje

andrzej-rysuje 12_edited

andrzej-rysuje 12_edited

andrzej-rysuje 12_edited

andrzej-rysuje 12_edited


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h