Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 21:38

Wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie uczestnikiem<br>73. Kongresu FIFA w Rwandzie

Kongres to najwyższy organ ustawodawczy w Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA).
Biorą w nim udział przedstawiciele wszystkich federacji zrzeszonych w FIFA, ambasadorowie, legendy oraz przyjaciele rodziny FIFA.

Jednym z najmłodszych uczestników 73. Kongresu FIFA był Adam Pawlukiewicz, analityk i menedżer sportowy, akredytowany m.in. na ostatnich Mistrzostwach Świata FIFA 2022 w Katarze oraz gali FIFA The Best odbywającej się w lutym 2023 roku w Paryżu.

Pawlukiewicz jest wykładowcą na warszawskiej AWF, a także absolwentem studiów licencjackich, magisterskich i doktorantem na wrocławskiej AWF, na których współpracuje z prof. dr hab. Jolantą Żyśko i prof. dr hab. Gabrielem Łasińskim. Na co dzień pracuje w instytucie badawczym Pentagon Research, gdzie jest dyrektorem wykonawczym ds. badań i rozwoju.

Na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele Amp Futbol Polska. Organizację reprezentowali prezes Europejskiej Federacji Amp Futbolu oraz członek Komitetu Wykonawczego Światowej Federacji Amp Futbolu Mateusz Widłak, a także gość specjalny FIFA, zawodnik Warty Poznań i zdobywca nagrody FIFA Puskás Award 2022 Marcin Oleksy.

W trakcie kongresu rozpoczęto start projektu rozwoju kobiecego ampfutbolu w Afryce, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mediów oraz Prezydenta i Sekretarz Generalnej FIFA, którzy wyrazili swoje zaangażowanie i potwierdzili istotność tego projektu w kolejnej kadencji FIFA na lata 2023-2027.

Ponadto w Kigali Gianni Infantino został ponownie wybrany prezydentem FIFA. Szwajcar pełni tę funkcję od 2016 roku.

Adam Pawlukiewicz to menedżer i praktyk z zakresu biznesu i marketingu sportowego. W wieku 21 lat jako jedyny Polak pracował przy organizacji Pucharu Konfederacji 2013 w Brazylii, a następnie podczas Mistrzostw Świata FIFA w Brazylii (2014), Rosji (2018), Katarze (2022), Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, 2016, 2021 oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016. Jest doktorantem na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, wykładowcą akademickim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, twórcą rankingu „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie” oraz felietonistą magazynu „Forbes” i „Przeglądu Sportowego”. Na łamach najstarszej gazety sportowej w Polsce opisuje marketingowe i biznesowe aspekty sportu. W przeszłości współpracował także z biurem promocji uczelni.

źrófło: materiały prasowe

Przeczytaj również: Igrzyska w Tokio. O medale powalczy pokaźna reprezentacja z Bielan i Żoliborza

Wywodzący się z bielańskich klubów sportowcy będą reprezentować Polskę m.in. w szermierce, wioślarstwie, lekkoatletyce i pływaniu. Do Tokio pojadą: Magdalena Piekarska-Twardochel (szermierka), Pia Skrzyszowska (lekkoatletyka), Patrycja Adamkiewicz (taekwondo), Agnieszka Kobus-Zawojska (wioślarstwo), Szymon Pośnik (wioślarstwo), Dominik Czaja (wioślarstwo), Angelika Sarna (lekkoatletyka), Paulina Paluch (lekkoatletyka), Dominika Baćmaga (lekkoatletyka), Dariusz Kowaluk (lekkoatletyka), Wiktor Suwara (lekkoatletyka), Radosław Kawęcki (pływanie), Kacper Stokowski (pływanie), Bartosz Piszczorowicz (pływanie). Dwunastu sportowców reprezentuje Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa, a dwóch UKS-G8 Bielany.

4

4

11

11

13

13

14

14

16

16

15

15


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ