Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 20:13

[video] Nowa mieszkaniówka przy ul. Anny German na horyzoncie

Ruszyła rozbiórka biurowca przy ulicy Anny German na Żoliborzu Południowym. Zastąpi go nowy budynek mieszkalny z lokalami usługowymi. Powstanie zgodnie z planami miejscowymi. Zobacz nagranie video

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym, kiedy ruszą prace,
- jakiego typu budynek zostanie wybudowany.

Przy ulicy Anny German wkrótce rozpocznie się budowa nowego bloku. Obecnie burzony jest kameralny biurowiec wraz z blaszanymi halami, które znajdowały się na terenie nieruchomości. Prace trwają od niemal miesiąca i są pracami przygotowującymi teren pod budowę nowego budynku mieszkalnego.

Za inwestycję odpowiada firma Matexi, która w 2022 roku otrzymała pozwolenia na budowę. W czerwcu ubiegłego roku skontaktowaliśmy się z deweloperem w celu ustalenia szczegółów inwestycji. Wówczas otrzymaliśmy informację od Elżbiety Jung, rzeczniczki prasowej firmy, że trudno jest jeszcze mówić o szczegółach a sama inwestycja będzie zgodna z planami miejscowymi dla Żoliborza Południowego.

W miejscu, gdzie planowa jest inwestycja, plan dopuszcza zrealizowanie zabudowy mieszkaniowo-usługowej.

W związku z trwającymi pracami ponownie zwróciliśmy się do dewelopera z pytaniem o szczegóły inwestycji. - Przygotowujemy się do rozpoczęcia inwestycji przy ul. Anny German na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Obecnie trwają prace przygotowawcze i porządkowe na terenie nieruchomości. O szczegółach projektu będziemy informować w kolejnych tygodniach – przekazała Elżbieta Jung.

Czy deweloper będzie chciał uporządkować okolicę Anny German?

W bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której ma powstać nowy blok znajduje się również fragment dawnej bocznicy kolejowej, która dziś jest nieco zaniedbana. Jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy Echo Investment w trybie lex deweloper chciało zrealizować swoją inwestycję, było zainteresowane doprowadzeniem tego terenu do porządku próbując zdobyć przychylność lokalnej społeczności.

Matexi z własnej woli może poprawić atrakcyjność terenów przyległych, jednak nie musi. W odpowiedzi na interpelację Łukasza Porębskiego, radnego dzielnicy z Miasto jest Nasze, dzielnica poinformowała jedynie, że inwestorowi została przedstawiona propozycja rewitalizacji przyległych terenów i w zależności od stanowiska jakie przyjmie, urząd będzie mógł rozważyć ich przyszłościowe zagospodarowanie. Firma Matexi nie odniosła się do pytania w sprawie rozmów z dzielnicą na ten temat.

Przeczytaj również: Skwer Krasińskiego bez dodatkowej zieleni ? Taki scenariusz jest możliwy

Wybudowanie Skweru Krasińskiego w dobie galopujących cen jest sporym wyzwaniem. Według opracowanego kosztorysu całość ma kosztować prawie 5,5 mln złotych. ZZW podzielił cały projekt na 4 odcinki wraz z dodatkowymi „opcjami” zakładającymi nową zieleń.

IMG_6808

IMG_6808

IMG_6808-1

IMG_6808-1

IMG_6784

IMG_6784

IMG_6788

IMG_6788

DBPO1036

DBPO1036

NUMW4304

NUMW4304

QWAZ0

QWAZ0

TWNQ1522

TWNQ1522


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ