Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 01:30

Święty Mikołaj zawitał na Żoliborz! Zobacz, jakie świąteczne atrakcje czekały na mieszkańców

Wspólne kolędowanie, kulinarne specjały, a przede wszystkim - możliwość porozmawiania z samym św. Mikołajem. Te atrakcje czekały w środę po południu na mieszkańców Żoliborza. Zgodnie z tradycją, Urząd Dzielnicy zaprosił na Świąteczne Spotkanie. "To świetna okazja, by porozmawiać z sąsiadami i złożyć im życzenia" - przekonuje pani Marta, która pojawiła się przed Urzędem Dzielnicy wraz z koleżanką. "Na co dzień brakuje nam czasu, by się spotkać, każdy ma dużo na głowie, więc teraz, tuż przed Świętami, postanowiłyśmy nieco zwolnić i zapomnieć o ciągłym pośpiechu" - dodaje pani Kasia, mieszkanka Sadów Żoliborskich. Sąsiadki zgodnie przyznają, że w tym roku nie zostawiły przygotowań do Bożego Narodzenia na ostatnią chwilę, więc mają czas, by podzielić się historiami z ostatnich miesięcy, a także... pomyśleć nad postanowieniami na nowy rok. "Już wiemy, że zapiszemy się na warsztaty taneczne" - mówi z uśmiechem pani Marta, która do pomysłu przekonała swoją koleżankę.
Na co dzień brakuje nam czasu, by się spotkać, każdy ma dużo na głowie, więc teraz, tuż przed Świętami, postanowiłyśmy nieco zwolnić i zapomnieć o ciągłym pośpiechu
Mimo to nie noworoczne postanowienia są teraz najważniejsze - czy zdążymy z przygotowaniem potraw na wigilijny stół? Jakie prezenty przygotować, by zaskoczyć bliskich? Te pytania spędzają wielu osobom sen z powiek. Czasu coraz mniej, dlatego każda rada jest bezcenna. "Przede wszystkim dobra organizacja" - podkreśla pani Maria, która co roku przygotowuje kolację dla całej rodziny. "Jeszcze 30 lat temu przygotowanie potraw na Wigilię było nie lada wyzwaniem - wielu produktów brakowało w sklepach, dużo czasu stało się w kolejkach, więc bez pomocy rodziny zwyczajnie by się nie zdążyło". Tym, którzy nie mają pomysłu, jakimi potrawami zaskoczyć bliskich w tym roku, polecamy specjalny poradnik przygotowany przez żoliborską Restaurację Polot - Pomysł na Święta: Kulebiak i śledź by Polot. Zobacz galerię zdjęć ze Świątecznego Spotkania:  

DSC_0747_www

DSC_0747_www

DSC_0735_www

DSC_0735_www

DSC_0748_www

DSC_0748_www

DSC_0743_www

DSC_0743_www

DSC_0742_www

DSC_0742_www

DSC_0738_www

DSC_0738_www


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h