Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 01:44

Przetarg na Psi Park rozstrzygnięty

„Psi Park”, który ma być urządzony w pasie rezerwy ulicy Broniewskiego, przed laty stał się częścią koncepcji „Zielone Ulice”, zakładającej urządzenie zieleni w pasie rezerwy ulicy Broniewskiego i Krasińskiego, gdzie ma znaleźć się „Skwer Krasińskiego”. Oba projekty czekają na realizację ponad trzy lata.

W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o ofertach jakie wpłynęły na realizację prac,
- co w ramach inwestycji będzie wykonane.

Zarówno o "Psim Parku" jak i "Skwerze Krasińskiego" pisaliśmy pod koniec 2021 roku. Wówczas ZZW kreślił plany, by prace w przypadku obu projektów rozpocząć w 2022 roku. Do tej pory tak się nie stało, bo nie udało się znaleźć wykonawcy, który by wyodrębnił oba projekty z całego założenia jakim są „Zielone Ulice”.  Chętnych do tego zadania po prostu nie było lub przedstawione oferty były za drogie.

W maju pojawił się jednak przetarg na prace budowlane obejmujące w realizację projektu „Psi Park” oraz zadania inwestycyjnego, pn. Infrastruktura „Zielone ulice-etap I”.

Obszar realizacji projektu obejmuje ok 2640 m kw. i dotyczy pasa rezerwy ulic Broniewskiego pomiędzy placem Grunwaldzkim a ulicą Krasińskiego.

Przeczytaj również: Nowe szczegóły w sprawie Skweru Krasińskiego

Zwyciężyła tańsza oferta

Do wykonania prac zgłosiły się dwie firmy. Remondis z Warszawy zaoferowała swoje prace za ponad 2,8 mln zł, zaś AG–Complex za ponad 657 tys. złotych. W wyborze wykonawcy zdecydowała cena. Obie firmy w kryterium określającym doświadczenie kierownika robót zebrały tyle samo punktów, jednak tańsza oferta AG-Complex w kryterium ceny zdobyła więcej punktów niż droższa, przedstawiona przez Remondis.

W ramach prac zostanie wykonana ścieżka o długości 1330 metrów łącząca istniejące ciągi piesze z przystankiem tramwajowym. Nawierzchnia miejsca zabaw będzie z piasku. Strefa dla psów będzie oddzielona od ścieżki krzewami w formie żywopłotu w wysokości 150 centymetrów. W okolicy pojawią się śmietniki i dwie sztuki ławek z bujanym siedziskiem.

Elementy do zabaw dla psów takie jak kłody do przeskoków czy słupki do slalomów będą wykonane z drewna. Wykonawca będzie miał 150 dni na realizację prac od momentu podpisania umowy.

A co ze Skwerem Krasińskiego? Tego jeszcze nie wiemy. Zwróciliśmy się w tej sprawie do Zarządu Zieleni Warszawskiej. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Przeczytaj również: Realizacja Skweru Krasińskiego w tym roku wciąż niepewna


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h