Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:31
Reklama

Jakie są cele wczesnej edukacji językowej?

Wbrew obiegowym opiniom, że wczesna edukacja językowa ma jedynie stworzyć pewną bazę oraz sprawić, że dziecko zapamięta kilka pojedynczych słów i będzie lepiej przygotowane do póżniejszej nauki, możliwe jest nauczenie dziecka prostych wyrażeń i zwrotów, tak żeby umożliwić mu podstawową komunikację z rówieśnikami na zagranicznych wakacjach. Dziecko musi mieć świadomość, że uczy się języka właśnie po to, żeby się komunikować w prawdziwym świecie. W tym celu należy stworzyć na lekcji języka obcego takie warunki, które umożliwią dziecku poznawanie świata wszystkimi zmysłami poprzez muzykę, twórcze działanie oraz odwoływanie się do wyobrażni. W MAŁA LINGUA wprowadzamy dzieci do baśniowego świata Livendell, w którym mieszka Rodzina Blabbersów, gdzie świat ludzki miesza się ze światem kosmicznych stworów, magicznych wróżek, światem pełnym przygód. Tak docieramy do dziecięcej wyobraźni. Dzieci, zaciekawione historiami Blabbersów, wcielają się w role baśniowych bohaterów, chętnie angażują się na zajęciach, wypowiadając pełnozdaniowe komunikaty językowe. Czy każdy może i powinien uczyć się matematyki? Każde małe dziecko uwielbia matematykę – regularności otaczającego je świata oraz jego przewidywalność dają mu poczucie bezpieczeństwa. Małe dzieci posiadają wręcz predyspozycje do nauki matematyki, gdyż cechuje je wrodzona otwartość, chęć poszukiwania i odkrywania oraz dążenie do zrozumienia podstwowych reguł rządzących światem matematyki. Niestety, często będąc już w szkole podstawowej, tracą to naturalne zamiłowanie do matematyki, a lekcje tego przedmiotu stają się udręką. We współczesnym świecie umiejętności matematyczne stają się podstawą, bez której trudno wyobrazić sobie sukces nie tylko w zawodzie informatyka czy księgowego, ale także w profesjach, które jeszcze niedawno w ogóle z matematyką nie miały nic wspólnego. Najbardziej poszukiwanymi pracownikami są ci, którzy znają się na liczbach i potrafią analizować tzw. „big data”. Ponadto, znajomość matematyki przydaje się również w życiu codziennym, gdy na przykład zawieramy umowę kredytu bankowego, polisy ubezpieczeniowej czy chociażby jesteśmy klientem zwykłego sklepu. W MATPLANECIE dbamy o to, żeby dzieci były zmotywowane i chciały testować różne rozwiązania w bezpiecznych warunkach, bez strachu, że zostaną skrytykowane, jeśli ich proces myślowy nie doprowadzi prosto do celu. Czego klocki LEGO® mogą nauczyć nasze dzieci? Kultowe klocki LEGO®, oprócz świetnej zabawy, mogą również stać się nieocenioną pomocą w uczeniu się i budowaniu doświadczenia edukacyjnego według koncepcji STEM. STEM to nowoczesne podejście do rozwijania kompetencji w dziedzinie nauk ścisłych i technicznych, które zakłada integrację wiedzy z różnych dziedzin. Każdy z komponentów koncepcji STEM ma nauczyć dzieci czegoś innego, i tak:
  • SCIENCE, czyli NAUKA – poszerza zasób słownictwa naukowego;
  • TECHNOLOGY, czyli TECHNOLOGIA – rozwija umiejętności kreatywnego i analitycznego myślenia;
  • ENGINEERING, czyli INŻYNIERIA – kształtuje umiejętność myślenia technicznego podczas budowania wież, mostów, kolejek górskich etc.;
  • MATH, czyli MATEMATYKA – podnosi poziom umiejętności matematycznych (liczenie, dzielenie, mierzenie, szacowanie, etc.)
To wszystko sprawia, że dzieci nie tylko rozwijają umiejętnoci pracy zespołowej i lepszej organizacji czasu, ale również myślą w sposób krytyczny oraz kreatywnie rozwiązują problemy. W BRICKS4KIDZ®  jesteśmy przekonani, że nauka jest najefektywniejsza, gdy wykorzystujemy właśnie naturalną ciekawość i kreatywność dzieci.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h