Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 04:48

Kup kalendarz "Twarze Żoliborza" i wesprzyj 2 domy dziecka z Żoliborza

"Tutejsza ludność jest jakby z tej bardziej serdecznej bajki" - mówił o Żoliborzu Marek Dutkiewicz. Poznaj Twarze Żoliborza z kalendarza na 2021 rok. Marek Dutkiewicz - Styczeń.

Od poniedziałku ruszyła sprzedaż kalendarzy na 2021 rok. Poza tym, że na każdej ze stron są portrety osób związanych z Żoliborzem, to cały zysk ze sprzedaży kalendarzy trafi do dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych na Żoliborzu. Dzięki temu podopieczni będą mieli zapewnione m.in. konsultacje ze specjalistami z poszczególnych dziedzin medycznych. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej.

https://gazetazoliborza.pl/kalendarz-twarze-zoliborza-juz-w-sprzedazy/

Dziś rozpoczynamy trwający 12 dni cykl prezentujący osoby, których portrety znajdują się wewnątrz kalendarza.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu.

"Zielona kraina łagodności." - Marek Dutkiewicz o Żoliborzu

Marek Dutkiewicz na Żoliborzu zamieszkał jakieś 5 lat temu. Wcześniej mieszkał na skraju Wawrzyszewa.

- To jedyna dzielnica, którą od wschodu do zachodu słońca można obejść piechotą. Zielona kraina łagodności. Tutejsza ludność jest jakby z tej bardziej serdecznej bajki. Oczywiście snobizm rządzi jak wszędzie, ale jestem dziś w wyrozumiałym nastroju. Są tu tak unikalne miejsca, jak Stara Prochownia, park Żeromskiego, skwer Andrzeja Wojciechowskiego. Nasz pies kocha Cytadelę i jej okolice. My preferujemy Przystanek Winny – taki lokalny pub bez piwa. Na koncerty zaprasza magiczne Kalinowe Serce. Gastronomicznie jesteśmy podzieleni -ja wybieram Spotkanie na Krasińskiego, rodzina Fawory lub My Thai. Kawa świetna u Roberto Franco, bagietka najlepsza w Samie. Zarówno syn Ksawery jak i pies Lucky zaadoptowali się na Żolu bezstresowo - mówił w udzielonym wywiadzie dla Gazety Żoliborza Marek Dutkiewicz.

https://gazetazoliborza.pl/2020/09/marek-dutkiewicz-kogo-uwaza-za-najlepszego-autora-tekstow-w-historii-muzyki/

Marek Dutkiewicz to autor kilkuset tekstów piosenek. Wiele z nich jest wielkimi przebojami, bez których wielu nie wyobraża sobie polskiej muzyki. Współpracował m.in. Lombardem, Urszulą czy Zdzisławą Sośnicką.

Jako autor tekstów Marek Dutkiewicz silnie związany był z Budką Suflera i Romualdem Lipko, którzy jako duet tworzyli teksty nie tylko dla Budki Suflera. Jak tę współpracę wspomina?

- Współpraca z Romkiem to istotna część mego życia. To był ktoś, komu zawdzięczam moje największe przeboje. Zawdzięczam mu też wiele burzliwych spotkań, bowiem spieraliśmy się ostro i niejednokrotnie bardzo iskrzyło między nami. Ale zawsze chodziło nam o to, aby jakość naszych wspólnych produkcji była jak najlepsza, by one wystawały ponad przeciętną - wspominał Dutkiewicz.

https://gazetazoliborza.pl/kalendarz-twarze-zoliborza-juz-w-sprzedazy/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h