Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 22:46
Reklama

Milicja internuje prezesa Kaczyńskiego wprost z Żoliborza

Seria nietypowych incydentów na ulicy Mickiewicza.

Pod domem Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera i prezesa PiS, 12 grudnia w południe pojawili się członkowie Lotnej Brygady Opozycji. – Na polecenie IPN-u robimy rekonstrukcję aresztowania i internowania Jarosława Kaczyńskiego – oświadcza jeden z uczestników całego zajścia tuż po tym, gdy zjawili się wokół nich policjanci.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu.

Aktywiści do sprawy podeszli z niezwykłą dbałością o szczegóły. Każdy z nich był ubrany w milicyjne mundury. Przynieśli ze sobą również koksownik, który ustawili na chodniku przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Dość szybko zareagowali stojący w pobliżu policjanci.

Wszyscy uczestnicy akcji pod domem Kaczyńskiego zostali spisani

Wówczas członkowie Lotnej Brygady Opozycji rozwinęli pościel z napisem: „13 grudnia spałeś do południa”, które chcieli zawiesić na płocie posesji Jarosława Kaczyńskiego, ale skutecznie przeszkodziło im w tym kilku funkcjonariusz policji. Po tym zdarzeniu „milicjanci” udali się do sąsiedniego budynku, w którym mieści się Instytut im. Lecha Kaczyńskiego. Tym razem jeden z „milicjantów” wszedł na posesję od ulicy Solskiego. Tam aktywiści Lotnej Brygady Opozycji napotkali opór w postaci ochroniarza, a płachta wylądowała między kubłami na odpady prezesa PiS.

W chwili, gdy „milicjanci” chcieli odejść z ulicy Mickiewicza, obecni policjanci poinformowali, że wszystkich, którzy brali udział w akcji muszą być spisani.

Jajka, warzywa i łeb świni na ulicy Mickiewicza przed domem Kaczyńskiego

Jak się później okazało nie był to koniec niecodziennych wydarzeń na ulicy Mickiewicza na Żoliborzu. W nocy z sobotę na niedzielę protestowali rolnicy z Agrouni. "Nie będzie nam Kaczyński rolnictwa niszczył. Nie widzi dramatu rolników, nie widzi, że wyrzucają swoje produkt, nie widzi, co robi z rolników handel oparty na korporacjach?" - napisali przedstawiciele rolników.

W ramach protestu, obecni na Żoliborzu rolnicy wysypali jaja, warzywa oraz martwą świnię.

‼ ️Oznaczenie domu Jarosława Kaczyńskiego‼ ️ 👮🏼♀️Oczywiście prywatna ochrona za Pieniądze podatników czuwa 🚔 pod JEGO ... Opublikowany przez Agrounia & nbsp; Sobota, 12 Grudnia 2020


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h