Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 22:40

Zieleń w parku Sady Żoliborskie zdemolowana

W parku powstały koleiny, a w trawniku pojawiły się dziury. Mieszkańcy w rozpaczy, dzielnica zapowiada naprawę szkód.

W środę po południu na facebookowej stronie inicjatywy Owocowe Sady Żoliborskie pojawił się post, z którego wynika, że firma odpowiedzialna za sprzątanie parku zdemolowała znajdujący się tam trawnik. – Sprzątanie liści przez firmę obsługującą Sady, "zaoowocowało" DEMOLKĄ trawników... Po parku hula traktorek i równo rozjeżdża słabą i tak darń... Po liście z kontenerów podjeżdża ciężki sprzęt, który... zapada się w ziemi... "na pomoc" nadciąga druga ciężarówka... i obie demolują beztrosko części zielone parku i te po stronie WSM... Jeśli widzimy takie sytuacje reagujmy, zwracajmy uwagę demolującym, róbmy zdjęcia nagrywajmy filmiki i INTERWENIUJMY!!! Jeżeli wykonawca zniszczył murawę to musi pokryć koszt rewitalizacji i naprawić szkody! – czytamy w poście.

Tu dokumentacja zdjęciowa efetów sprzątania liści... Powtarzamy się.. i prosimy mieszkańców. Jeśli widzimy takie...

Opublikowany przez Owocowe Sady Żoliborskie Środa, 18 listopada 2020
To się naprawi?

Parkiem Sady Żoliborskie administruje Urząd Dzielnicy Żoliborz. Zapytaliśmy rzeczniczkę żoliborskiego ratusza o to jakie kroki podejmie dzielnica wobec firmy. – Jednym z obowiązków wykonawcy jest pozostawienie terenu, na którym prowadzone były prace, w stanie nie gorszym od zastanego. Dlatego spółka Remondis uporządkuje teren, a uszkodzenia trawnika zostaną wkrótce usunięte. W takiej sytuacji, nie widzimy potrzeby wyciągania żadnych dodatkowych konsekwencji – informuje Donata Wancel, rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Żoliborz.

To pierwsza wpadka spółki?

Według informacji udzielonych przez panią rzecznik, do tej pory do ratusza nie wpłynęły żadne pisemne skargi na działania spółki Remondis: – Dotychczasowa współpraca układała się dobrze i firma wywiązuje się z obowiązków zapisanych w umowie – podaje rzeczniczka i wyjaśnia całą sytuację: – Chcielibyśmy przy tym zwrócić uwagę, że w parku Sady Żoliborskie nie ma miejsca (placu), w którym byłoby możliwe postawienie kontenera na liście na utwardzanym podłożu, bez zastawiania chodnika, co uniemożliwiałoby swobodne przejście pieszym. Kontener zatem ustawiany jest na trawie. Z uwagi na fakt, że ilość opadłych i zgrabionych liści w parku Sady Żoliborskie liczona jest w tonach, do ich zebrania podstawiany jest kontener KP-7. Jest to rozwiązanie zarówno ekonomiczne (nie ma potrzeby, aby samochody kursowały po całym parku zbierając liście ze zgrabionych kupek), jak i ekologiczne (mniejsza emisja spalin na terenie parku, wynikająca z jednorazowej konieczności podstawienia kontenera i jego odebrania). Wywóz takiego kontenera możliwy jest natomiast przy użyciu samochodu z tzw. hds, który tym razem zakopał się w ziemi, co było przyczyną uszkodzenia trawnika.

Dlaczego Remondis?

Przetarg na prace pielęgnacyjne i porządkowe w parku Sady Żoliborskie wygrała firma Remondis. – O wyborze tej firmy zadecydowało spełnienie przez spółkę kryteriów przetargu, na które w 60 proc. składała się cena, a w 40 proc., kwestie poza cenowe, takie jak m.in.: szybkość rozpoczęcia zlecanych prac w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenach administrowanych przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy – podaje Donata Wancel. Oprócz tego firma musiała wykazać się doświadczeniem i referencjami.  


sady-zoliborskie-jesien

sady-zoliborskie-jesien


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h