Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:26

Poranny protest na Żoliborzu. Plac Wilsona zablokowany

Grupa młodych osób skutecznie zablokowała ruch na ponad godzinę.

Dziś o godzinie 8 rano rozpoczął się protest w sprawie zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Kilka samochodów zablokowało wjazd na rondo na Placu Wilsona od strony ulicy Krasińskiego.

Dodatkowo na jezdni pikietowała grupa około 30 osób. Głównie były to młode dziewczyny. W rękach miały transparenty z hasłami: „Ręce precz”, „Moich sióstr będę bronić”, „Aborcja bez granic” czy „Jarek wyhoduj cipkę to pogadamy”.

W kierunku protestujących, ze strony kierowców padały wulgaryzmy. Byli też tacy, którzy okazywali wyrazy wsparcia unosząc kciuki do góry czy trąbiąc w charakterystyczny sposób. Po około 30 minutach trwania blokady ronda na Placu Wilsona pojawił się pierwszy patrol policji.

https://www.youtube.com/watch?v=i6pa7yAyEqc

Mundurowi oznajmili blokującym przejazd, że to co robią jest niezgodne z prawem. W międzyczasie dojeżdżają kolejne radiowozy policji. Atmosfera jest spokojna. Policjanci próbują dogadać się z osobami protestującymi. W końcu udaje się osiągnąć kompromis. Około 8:50 przez Plac Wilsona przejeżdżają autobusy. Ruch częściowo został udrożniony. Protestujący przez 5 min. umożliwiają przejazd dwoma pasami, a przez 10 min. blokują przejazd – to efekt wypracowanego kompromisu z policją.

Około 9:30 Plac Wilsona był w pełni przejezdny.

Blokada Żoliborza

W poniedziałek od godziny 16 w całej Warszawie odbyło się blokowanie miasta. W najbardziej newralgicznych punktach odbyły się blokady, w skutek których wstrzymany był ruch samochodowy na kilka godzin.

Również na Placu Wilsona wczoraj doszło do blokady, w której brało kilkaset osób. Około godziny 19:00 kolejna grupa licząca kilkaset osób, może nawet tysiąc dociera z centrum na Plac Wilsona. Nad Żoliborzem lata helikopter. Pod domem Jarosława Kaczyńskiego kilkadziesiąt radiowozów i sporo policjantów. Tłum jednak zawraca na Placu Wilsona w stronę centrum (na Nowogrodzką) i nie kieruje się pod dom Kaczyńskiego.

Protest na Żoliborzu. Zablokowany plac Wilsona !

Opublikowany przez Gazeta Żoliborza Poniedziałek, 26 października 2020

Kierowcy wyrażają gest poparcia dla protestujących i trąbią naciskając klaksony. W pewnym momencie doszło do incydentu, w którym kierowca próbował się przecisnąć przez tłum omal nie najeżdżając na pikietujących. Takich incydentów w całej Warszawie było kilka. Kierowca BMW potrącił dwie osoby protestujące na Puławskiej.

Do protestu doszło również na Bielanach gdzie zablokowano ulice Conrada i Sokratesa. Tam protestujący też znaleźli się w niebezpieczeństwie ze strony kierowcy, który próbował przejechać przez zablokowane przejście dla pieszych.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/pieklo-kobiet-przed-kosciolami-zoliborzu-i-bielanach/

protest-kobiet-1

protest-kobiet-1

protest4

protest4

najbezpieczniejsza dzielnica Warszawy

najbezpieczniejsza dzielnica Warszawy

protest-kobiet

protest-kobiet

protest-kobiet-3

protest-kobiet-3

IMG_6829

IMG_6829

IMG_6830

IMG_6830


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 15 km/h