Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:47

Remont ul. Rydygiera. Galeria niedopracowań i wadliwej realizacji

W raz z końcem czerwca, miała skończyć się przebudowa ul. Rydygiera. Wykonawca zgodnie z umową złożył gotowość do odbioru prac. Przygotowaliśmy galerię elementów, które wyglądają co najmniej na niedopracowane a niektóre wręcz na wadliwe.
Przebieg remontu ul. Rydygiera
O tym jak przebiega remont ul. Rydygiera informowaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. Z informacji jakie wówczas otrzymaliśmy wynikało, że remont ma się zakończyć w czerwcu 2020 roku. Czytaj też: https://gazetazoliborza.pl/2020/06/ulica-rydygiera-w-calosci-wyremontowana-ale-dopiero-na-koniec-roku/ W trakcie przebudowy zabrakło zastępczej organizacji ruchu pieszego. Pojawiły się jedynie zakazy wstępu, zabrakło tymczasowych przejść, co prowadziło do wielu niebezpiecznych sytuacji szczególnie w okolicy skrzyżowania z ul. Matysiakówny. Wielokrotnie zgłaszaliśmy nieprawidłowości prowadzonych prac – od dewastacji zieleni po cięcie płyt betonowych na sucho – robotnicy i przechodnie wdychali szkodliwy dla zdrowia pył. W kilku miejscach DDR i ciągi piesze poprowadzone są w sposób nielogiczny wydłużający trasę, np. na skrzyżowaniu Przasnyskiej i Rydygiera - mówi Gazecie Żoliborza Marta Szczepańska, radna dzielnicy Żoliborz ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze . Zaskakuje niedokładność wykonanych elementów np. wysokie progi przy przejazdach rowerowych i przejściu dla pieszych, pomylone płyty z wypustkami dla osób niedowidzących. Zieleń nie doczekała się zabezpieczeń przez co już teraz pojazdy parkują na trawnikach - relacjonuje żoliborska radna. W odpowiedzi na pytanie, kiedy i czy w ogóle pojawią się zabezpieczenia przed nieprawidłowym parkowaniem na chodniku i trawie oraz na przystankach autobusowych urząd odsyła do Straży Miejskiej, do której należy zgłaszać nieprawidłowe parkowanie. Nadal czekamy na poszerzenie chodnika na skrzyżowaniu Rydygiera z Powązkowską, gdzie mamy wąskie gardło, a nie wygodny chodnik. Droga dla rowerów wg nas powinna być poprowadzona w pasie jezdni, aby ograniczyć kolizje rowerzystów z pieszymi, wśród których wiele z nich to dzieci. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdzie się największa na Żoliborzu szkoła podstawowa oraz dwa przedszkola. Bezskutecznie staraliśmy się wyeliminowanie obecności zatok autobusowych – te zredukowały ilość zieleni i będą one zajmowane przez samochody osobowe i dostawcze. Żałujemy, że Warszawa nie wyznacza tzw. „miejsc funkcyjnych” rezerwując miejsca dla kurierów, samochodów dostawczych - dodała radna Szczepańska.
Wykonawca zgłosił gotowość odbioru 
Stowarzyszenie Nowy Żoliborz w dniu 20.06.2020 skierowała do burmistrza dzielnicy Żoliborz Pawła Michalca oficjalne pismo, w którym przekazało szereg uwag dot. jakości wykonania remontu ul. Rydygiera. W naszym odczuciu tej inwestycji nie można odebrać od wykonawcy bez wprowadzenia istotnych poprawek. W szczególności martwi nas wylanie ścieralnej warstwy asfaltu podczas deszczu na nie do końca oczyszczonym podłożu. Liczymy także na skorygowanie licznych niedoróbek, takich jak klawiszujące płyty chodnikowe, brak poprawnych odpływów wody opadowej, czy zabezpieczenie trawników przed rozjeżdżaniem przez samochody. Wspólnie z radną Izabelą Rychter będziemy monitorować proces odbioru ulicy Rydygiera i pilnować by prace zostały ukończone w dobrej jakości - powiedział Michał Grabczyk, członek zarządu Stowarzyszenia Nowy Żoliborz. Zgodnie z zapowiedziami, przebudowa ulicy Rydygiera miała zakończyć się wraz z końcem czerwca. Jak poinformował Urząd Dzielnicy, wykonawca zgłosił gotowość odbioru zakończonego zadania zgodnie z umową, czyli 30 czerwca. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji procedury odbioru inwestycji. Powołana już została Komisja Odbioru Końcowego robót, która dokona przeglądu wykonanej inwestycji. Uwzględnione będą także zgłoszenia otrzymane od mieszkańców. Na sporządzenie protokołu odbioru Komisja ma 14 dni - poinformowała Donata Wancel rzecznik prasowy żoliborskiego urzędu. Następnie jak zostaliśmy poinformowani, Komisja w sporządzonym protokole odbioru robót określi termin ich usunięcia. Po tym terminie, Komisja ponownie dokona przeglądu inwestycji, na co ma kolejnych 7 dni. W ostatnim etapie – po usunięciu wszystkich wskazanych wad i usterek - podpisywany jest protokół końcowego odbioru inwestycji - dodaje Donata Wancel.
Galeria
Poniżej wykonane przez nas oraz nadesłane m.in. przez Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze Żoliborz zdjęcia, pokazujące niedopracowania.    
Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite

Rydygiera

Rydygiera

Rydygiera

Rydygiera

IMG_0507

IMG_0507

IMG_0508

IMG_0508

IMG_0509

IMG_0509

IMG_0510

IMG_0510

IMG_0511

IMG_0511

IMG_0512

IMG_0512

IMG_0513

IMG_0513

IMG_0514

IMG_0514

IMG_0515

IMG_0515

IMG_0516

IMG_0516

IMG_0518

IMG_0518

IMG_0519

IMG_0519

IMG_0520

IMG_0520

IMG_0522

IMG_0522

IMG_0523

IMG_0523

IMG_0524

IMG_0524

IMG_0525

IMG_0525

IMG_0526

IMG_0526

IMG_0527

IMG_0527

IMG_0528

IMG_0528

IMG_0529

IMG_0529

piesi wybierają ddr

piesi wybierają ddr

słaba widocznośc rowerzystów

słaba widocznośc rowerzystów

wąskie przejści

wąskie przejści

wysoki próg 1

wysoki próg 1

wysoki próg

wysoki próg


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 13 km/h