Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 13:56

Weekend na Żoliborzu i Dzień Kobiet

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem Dnia Kobiet jednak wydarzenia, które się odbędą są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie.

WEROnisaż w Żolihouse!

W Żolihouse dziś odbędzie się wernisaż prac Weroniki Dadok. To artystka lubująca się w sztuce abstrakcji, w swoich pracach bawi się kolorem, teksturą i przede wszystkim bazuje na swoich emocjach. „Z okazji swojego ćwierćwiecza po raz pierwszy w historii dzieli się swoją najbardziej intymną częścią życia - malarstwem. Jaki motyw przeważa w jej obrazach? Przyjdź i przekonaj się na własnej oczy.” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Tym, którym prace artystki przypadną do gustu będą mogli kupić wybrane dzieła. O 21:30 odbędzie się również aukcja. Wystawa możliwa do obejrzenia w godzinach 20:00-23:30. Ilość miejsc w Żolihouse jest ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy!

6 marca (piątek), godz. 20:00 – 23:30
Żolihouse

Dzień Kobiet

Nadchodząca niedziela to wyjątkowy dzień. Wszystkie panie mają swoje święto. Z tej okazji dla wszystkich kobiet przygotowano prezent w postaci koncertu zespołu Poparzeni Kawą Trzy.

To polski zespół pop-rockowy oraz ska złożony przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych takich jak rock, punk, ska. W zespole zobaczyć można między innymi Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta.

8 marca (niedziela), godz. 16:00 – 20:00
Fort Sokolnickiego

Świat Kota Turrona -bezpłatne warsztaty dla dzieci

To kolejne spotkanie w tym roku spotkanie w świecie kota Turrona. Cykl spotkań to warsztaty ekologiczno – edukacyjne dla dzieci.

Tym razem wydarzenie odbędzie się w 2 grupach wiekowych. W pierwszej kolejności dzieci w wieku od 4 do 7 lat dowiedzą się co nieco o papierze – skąd pochodzi jakie jest jego przeznaczenie i dlaczego powinniśmy go segregować. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16. Druga grupa dzieci w wieku od 8 do 10 lat, o godzinie 17:45, będzie uczyła się rozmowy o emocjach. 

„Ważne jest by nauczyć nasze dzieci w sposób naturalny mówić o tym co przeżywają w danej chwili, ważne jest również pozwolenie dziecku na wyrażenie danej emocji i przeżycie jej. Nie należy zabraniać dziecku się złościć, smucić czy radować, ponieważ jest to istotny element jego rozwoju psychicznego. Zamknięte emocje nie znikną, tylko wybuchną z dwojoną siłą pod wpływem zupełnie innej sytuacji w późniejszym czasie.” – czytamy na oficjalnym koncie w social mediach kota Turrona. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na adres: [email protected]

7 marca (sobota), godz. 16:00 i 17:45
Miejsce Aktywności Lokalnej przy ulicy Marii Kazimiery

III Zimowa Stachuriada – Siekierezada

Edward Stachura. Dla wielu idol i legenda. Doceniany przez krytyków miał i ma rzesze wyznawców. Choć sam nie utożsamiał się z żadnym pokoleniem literackim, stał się de facto pisarzem pokoleniowym.

Już w najbliższą niedziele odbędzie się wydarzenie upamiętniające Edwarda Stachurę. To już trzecia odsłona Zimowej Stachuriadę - Siekierezady. Program wydarzenia obfituje w wiele koncertów, spotkań poetyckich. Wyświetlane będą również filmy dokumentalne w tym jeden będący wywiadem z państwem Jankoskich o tym jak pracowali na zrębie razem z Edwardem Stachurą. Cały program i szczegóły wydarzenia znajdziecie na facebooku.

8 marca (niedziela) godz. 12:00 – 22:00
PraCoVnia Art-Club

9. edycja festiwalu Script Fiesta

W kinie Elektronik trwa 9 edycja Script Fiesty - wyjątkowego wydarzenia nie tylko dla profesjonalnych scenarzystów ale też pasjonatów kina, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze scenariuszem.

„Script Fiesta łączy w sobie festiwal, konkursy scenariuszowe, warsztaty, panele dyskusyjne, seanse filmowe, sesje czytania scenariuszy, śniadanie literacko-filmowe, pitchingi projektów, czy spotkania z wybitnymi twórcami. Festiwal jest organizowany przez Warsaw Film School, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

W ramach festiwalu przygotowano spotkania z postaciami ze świata filmu i nie tylko. Już w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie z Jakubem Żulczykiem znanym pisarzem oraz scenarzystą takich produkcji jak „Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego i „Ślepnąc od świateł” w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Jak pracuje nad swoimi scenariuszami? Czym różni się ta praca od pisania powieści? Czy planuje scenariusz filmu fabularnego?

Program wydarzenia znajdziecie tutaj.

do 8 marca (niedziela)
Kino Elektronik

3.Piętro - Muzyczna improwizacja w La Boheme

Projekt 3. Piętro, to zjawisko powołane do życia przez Patrycję Wójcik i Grzegorza Kaźmierskiego, do których jako trzecie ogniwo dołączył Marcin Jurzysta. Pochodzą z Torunia i wierzą, że ani słowa, ani muzyka nie są tym, czym się wydają.” – tak mówią sami o sobie artyści, którzy już w sobotę wystąpią na Żoliborzu.

Mimo krótkiego stażu zagrali na kilku ważnych festiwalach literackich (m.in.: na Fali Poprzecznej w Gdańsku czy wydarzeniu Ojczyzna Polszczyzna. Tuwim dodaj do ulubionych, organizowanym przez Biuro Literackie w Łodzi). Gościli także w Arhythmic Radio u Jerzego Mazolewskiego.

Performatywny charakter koncertów 3.Piętra już nie raz pokazał, że niczego nie da się przewidzieć. Yassowe dźwięki zderzają się z ostrą poezją, a to wszystko pod patronatem improwizacji. Smyczek na perkusji czy transowe ściany gitarowe to dla nich chleb powszedni.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć niepublikowane teksty poety Marcina Jurzysty, a także przedpremierowy materiał, który niebawem znajdzie się na debiutanckim krążku grupy.

7 marca (sobota), godz. 19:30
La Boheme

Być jak Czesław Niemen - finisaż wystawy Małgorzaty Niemen

W Kalinowym Sercu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Tym razem będzie okołomuzycznie. Głównym bohaterem będzie Czesław Niemen, przedstawiony na pracach Małgorzaty Niemen.

8 marca (niedziela), godz. 18:00
Kalinowe Serce


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 24 km/h