Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:41

Ostatni weekend karnawału! Co robić?

Nadchodzi weekend a to oznacza odpoczynek i mnóstwo atrakcji. Przygotowaliśmy przegląd wydarzeń na Żoliborzu i nie tylko. Aktywny wypoczynek znajdziecie na Kępie Potockiej, a muzyczne wrażenia w Kalinowym Sercu.

Świat Kota Turrona. Warsztaty ekologiczno-edukacyjne dla dzieci

To pierwsze w tym roku spotkanie w świecie kota Turrona. Cykl spotkań to warsztaty ekologiczno – edukacyjne dla dzieci. Podczas nadchodzącego spotkania dzieci będą uczyły się rozmowy o emocjach. Głównymi bohaterami będzie złość, smutek i radość.

„Ważne jest by nauczyć nasze dzieci w sposób naturalny mówić o tym co przeżywają w danej chwili, ważne jest również pozwolenie dziecku na wyrażenie danej emocji i przeżycie jej. Nie należy zabraniać dziecku się złościć, smucić czy radować, ponieważ jest to istotny element jego rozwoju psychicznego. Zamknięte emocje nie znikną, tylko wybuchną z dwojoną siłą pod wpływem zupełnie innej sytuacji w późniejszym czasie.” – czytamy na oficjalnym koncie w social mediach kota Turrona.

Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie prac plastycznych. Zgodnie z zapowiedziami ma to być czas, w którym dzieci skupią się na jednej czynność i byciu tu i teraz. Organizator zaznacza, że na wydarzenie obowiązują zapisy na adres: [email protected].

22 lutego (sobota), godz. 16:00 – 17:30
Miejsce Aktywności Lokalnej przy ulicy Marii Kazimiery

Pączek RUN

Po czwartkowym obżarstwie czas na aktywność fizyczną i spalanie kalorii. Żoliborski oddział Miasto Jest Nasze wraz z miłośnikami biegania czyli Dziewczyńskimi Porankami, Sword Warsaw a także Reebok RUN CREW szykują święto biegania na Kępie Potockiej.

Dla uczestników przygotowano dwa dystanse. Duża pętla będzie liczyła 5 km mała zaś 1 km.

23 lutego (niedziela), godz. 10:00 – 12:00
Park Kępa Potocka

Karnawał w tradycji ukraińskiej

W Miejscu Aktywności lokalnej odbędzie się Kołodij czyli ukraińskie święto ślubów, miłości, płodności i przebaczenia, wywodzące się z tradycji starosłowiańskich. Więcej na temat ukraińskiej tradycji i obrzędów opowiedzą Anna i Elena.  Będzie można dowiedzieć się, co to jest drewniana kłódka i dlaczego przywiesza się ją kawalerom, a to wszystko przy akompaniamencie ukraińskiej muzyki. „Na koniec spróbujemy młynci - prawdziwych ukraińskich naleśników oraz sury - ziołowego napoju miłości.” – zapowiadają organizatorzy.

22 lutego (sobota), godz. 18:00 – 21:00
Miejsce Aktywności Lokalnej przy ulicy Marii Kazimiery

Koncert uczestników warsztatów z Grażyną Łobaszewską!

Zwieńczeniem piątkowych warsztatów z Grażyną Łobaszewską będzie sobotni koncert. Na scenie Kalinowego Serca wystąpią uczestnicy warsztatów, którzy poszerzali wokalne horyzonty pod czujnym okiem Grażyny Łobaszewskiej. Podczas sobotniego koncertu wystąpi również sama artystka. Zaśpiewa tego wieczoru kilka piosenek. Wstęp na wydarzenie płatny jest 10 zł.

22 lutego (sobota), godz. 19:00
Kalinowe Serce

Muzyczna ciekawość świata - Rodzina Państwa Strunowskich

W Bielańskim Ośrodku Kultury odbędzie się wydarzenie przeznaczone zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Muzyczna ciekawość świata to warsztaty interaktywne i koncert dla rodziców z dziećmi. Będzie to okazja by poznać budowę, dźwięk i rodzaje instrumentów strunowych.

„Uczestnicy warsztatów będą mogli nie tylko usłyszeć muzykę zagraną na różnych instrumentach strunowych, ale także spróbować samodzielnie zagrać na skrzypcach, wiolonczeli czy fortepianie. Poznając podstawy konstrukcji, spróbują zbudować swój własny instrument strunowy. Poznają także sposoby na rozpoznawanie tych instrumentów na ucho.” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Bezpłatne wejściówki od 17.02 w BOK i on-line na www.bok-bielany.eu

23 lutego (niedziela), godz. 12:30 – 13:00
Bielański Ośrodek Kultury

Giełda płytowa w Galerii Młociny

Jeśli chodzi o słuchanie muzyki prym wiodą aplikacje streamingowe. Są nadal miłośnicy fizycznych nośników, na których zapisana jest muzyka. Od kilku lat renesans przechodzą płyty winylowe. W dalszym ciągu nie brakuje również fanów kompaktów.

Już jutro w Galerii Młociny odbędzie się wydarzenie, które może okazać się gratką dla miłośników płyt z muzyką. Jak zapowiadają organizatorzy na giełdzie płytowej nie zabraknie perełek, których próżno szukać w zwykłych sklepach.

„Znajdziecie tu wszystko, czego Wasza dusza melomana zapragnie. Sklepy, wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski spotkają się w jednym miejscu, by podzielić się swoją pasją.” – czytamy w opisie wydarzenia.

22 lutego (sobota), godz. 10:00 – 22:00
Galeria Młociny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ