Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 07:11

Weekend na Żoliborzu: KP Marymont podejmie lidera w grupie. Przede wszystkim idź zagłosować!

Nadchodzący weekend zdominowały wybory parlamentarne. Polacy już w niedziele wybiorą swoich reprezentantów w Sejmie i Senacie. Dla wielu jest to emocjonujący czas, dlatego, kiedy zdecydujemy się wziąć los w swoje ręce warto dobrze to przemyśleć.

KP Marymont zmierzy się z liderem grupy

W sobotę KP Marymont Warszawa zmierzy się na własnym boisku z liderem grupy. Gośćmi spotkania będzie zespół UKS Kamionek, który po siedmiu rozegranych spotkaniach prowadzi w grupie III w B klasie mając na koncie 18 punktów. Rywal nadchodzącego starcia ma dobry bilans spotkań – 6 wygranych i 1 porażkę. KP Marymont po pięciu rozegranych spotkaniach zajmuje 12 miejsce w grupie mając inkasując do tej pory 4 punkty, 1 wygraną, 1 remis i 3 przegrane.

Żoliborz zelektryzowała wiadomość o zamknięciu trybuny krytej na stadionie RKS Marymont ze względu na jej fatalny stan techniczny. Niech to nie będzie przeszkoda do gorącego dopingu podczas emocjonującego starcia z liderem grupy piłkarskiej reprezentacji Żoliborza.  

12 października (sobota), godz. 11.00 Stadion RKS Marymont

Warszawski Festiwal Młodych

To już druga edycja wydarzenia, które ma na celu zapewnienie uczestnikom nie tylko możliwość zdobywania umiejętności i pogłębiania wiedzy, ale również stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz spotkań z warszawskimi aktywistami i aktywistkami. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 4 i potrwa do 20 października. W ten weekend jedno z wydarzeń odbędzie się w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ulicy Marii Kazimiery. „Podczas spotkania poznasz podstawowe kroki salsy kubańskiej. Zwrócimy także uwagę na technikę oraz stylistykę wykonywanych ruchów. Wszystko to w atmosferze iście kubańskiej zabawy!” – zapowiadają organizatorzy. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Ponadto, w ten weekend w ramach festiwalu odbędzie się warsztat rowerowy na Białołęce, na rolkostradzie w Wesołej będzie można pojeździć na nartorolkach, a w niedzielę odbędzie się w Wawerskim Centrum Kultury koncert zespołu Coals, który w tym roku opanował sceny największy festiwali w Polsce. Szczegóły dostępne są na www.festiwal.wwarszawie.org.pl.

12 października (sobota), godz. 12.00 – 14.00 Miejsce Aktywności Lokalnej

III Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej

W Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ulicy Gdańskiej, w ramach III Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej, odbędzie się koncert kameralny. Solistką koncertu będzie sopranistka Justyna Stępień. Towarzyszyć jej będzie kwartet smyczkowy w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Marceli Szczerek - altówka, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela. Artyści wykonają kompozycje religijne J.S.Bacha, W.A.Mozarta, A.Vivaldiego, M.Żebrowskiego.

13 października (niedziela), godz. Ok 18.45, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Kościół Matki Bożej Królowej Polski

Wybory Żoliborz– idź zagłosować!

Przed każdym kto ma prawa wyborcze ważny dzień. 13 października odbędzie się głosowanie na kandydatów do Sejmu i Senatu. Warto wziąć los w swoje ręce. Żoliborz w ostatnich wyborach do europarlamentu, a także samorządowych był w czołówce dzielnic pod względem frekwencji.

Wyzwanie rzuciła organizacja pozarządowa Akcja Demokracja namawiająca do bicia rekordu frekwencji. Cel? „Jeżeli 13 października przekroczymy w całym kraju 60%, już w tydzień po wyborach, w weekend 19-20 października, będziemy wspólnie świętować ten rekord. Każdy i każda z nas, może zgłosić się do akcji, proponując od siebie coś ekstra, wyjątkowego, na powyborczy weekend. Niezależnie od tego, czy jesteś indywidualną osobą np. artystką lub artystą, osobą, która chce zrobić coś w swojej lokalnej społeczności, przedstawicielem firmy, czy samorządu możesz zaproponować coś od siebie i przyłączyć się do promowania zaangażowania obywatelskiego: to może być spontaniczny koncert w centrum miasta, gratisowa kawa w niedzielne popołudnie 20 października, otwarty piknik na podwórzu, darmowe przejazdy komunikacją miejską czy gratisowe wejście do muzeum” – czytamy w opisie akcji.

Do inicjatywy „Idziemy na rekord” przyłączył się samorząd Gdańska, Poznania, Sosnowca i Warszawy. W przypadku gdy rekord stołeczny, czyli 67 proc. będzie pobity w tych wyborach, wybrane instytucje kultury oraz miejskie obiekty sportowe będą bezpłatne w powyborczym weekendzie.

13 października (niedziela), godz. 7-21


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 2 km/h